2826. Öregedést késleltető szerek - 1. rész
Manapság az öregedést késleltető táplálék-kiegészítők bőséges tárházából lehet választani az üzletekben. Ezek a termékek nem olcsók, és gyakran hatékonyságuk is megkérdőjelezhető.
Manapság az öregedést késleltető táplálék-kiegészítők bőséges tárházából lehet választani az üzletekben. Ezek a termékek nem olcsók, és gyakran hatékonyságuk is megkérdőjelezhető.
Az első részben a triphala természetes gyógyító erejéről beszéltünk, ebben a részben pedig a chyanwanprashról és annak előnyeiről lesz szó.
A pattanásos bőr nem menő. De a pattanásos bőr kezelésére nincs szükség antibiotikumra vagy erős vegyi anyagokra.
Sokféle módon lehet kezelni a pattanásos bőrt – ha az önápolás nem bizonyul hatékonynak, érdemes bőrgyógyászhoz fordulni, aki ajánlhat egy olyan terápiát, amely eredményes lesz.
Tormakrém elkészítése: 10 dkg vaj, 2 evőkanál liszt, 1 kávéskanál rétesliszt, 4 dl tej, 1 kávéskanál só, 5 evőkanál ecetes reszelt torma, 1 teáskanál őrölt fehér bors, fél citrom leveA vaj felét olvasszu fel, rakjuk hozzá a sima, illetve a réteslisztet,majd adjuk hozzá a tejet és főzzük össze. Tegyük bele a sót, és hűtsük langyosra. Beleállíthatjuk az edényt egy hideg vízzel teli tálba. Ezután keverjük hozzá a vaj másik felét, a tormát, és a többi hozzávalót is. Alaposan keverjük ki. Kis időre a hűtőbe tesszük. Szendvicsekhez, hidegtálakhoz kitűnően felhasználható!
Ha 20 C vagy annál melegebb, egyenletes hőmérsékletű helyen tartja,a dugványok gyökerezése folytatódik. Az angyaltrombita gyökereztetését vagy tőzegben vagy perlitben javaslom, nem vízben. Gyökerezéshez zöld vagy legfeljebb félfás hajtásokat ajánlok.
Diófa gyökerét, legalább is annak többségét, ajánlott eltávolítani a talajból. 2-3 év várakozás után más fák már ültethetők. Az új fák telepítése előtt a talajt érdemes megforgatni és szerves trágyával dúsítani. A tujafélék fagyállók, nem szokta a fagy az edényben élő egyedeket károsítani. A tuja, mivel örökzöld, a fagyos időszak kivételével aktív állapotban van, anyagcserét folytat, tehát vizet igényel. Ha a földje télen kiszárad, a növény is kiszárad, elpusztul. Tél végi elhalását nem a fagy, hanem a vízhiány szokta okozni.
Először is az aljára agyaggolyót vagy üveggyöngyöt kell tenni 1-2 cm vastagságban, ez felelős a fölösleges víz elvezetéséért. Erre kell rétegezni a virágföldet, illetve savanyú mészmentes tőzeget, amennyiben húsevő növényekkel akar foglalkozni. Az egyes növények fényigényét szakkönyvekben megtalálja természetesen, ha fényigényes növényekkel akarja betelepíteni, akkor pótmegvilágításra van szüksége speciális növényes fénycsővel. Mivel elég kicsi az akvárium, ezért kis termetű fajokat lehet csak betenni, pl. Fittonia, Selaginella, Drosera, Dionaea.
A jelenleg szaporításra engedélyezett birsfajták között nincs öntermékenyülő fajta, ami elfogadható mennyiségű gyümölcsöt teremne. Szakemberek azt javasolják, hogy 2-3 fajtát termeljenek együtt a sikeres beporzás érdekében. Az Angersi, Berecki, Mezőtúri, Konstantinnápolyi fajták virágzása közel azonos időben történik, kölcsönös beporzásra alkalmasak. A felsorolt fajták oltványai faiskolákban beszerezhetők.