2831. Bordó levelű selyemakác: nem hiszed el, mennyire bírja a szárazságot
Népszerű sokáig tartó illatos virágai és bókoló lombkoronája miatt, és még gondozni is könnyű. Lássuk, hogyan neveljünk szép bordó levelű selyemakácot!
Népszerű sokáig tartó illatos virágai és bókoló lombkoronája miatt, és még gondozni is könnyű. Lássuk, hogyan neveljünk szép bordó levelű selyemakácot!
A növények többek egyszerű dekorációs elemeknél, amelyek az irodát vagy a szobát díszítik: a tudomány már régen bebizonyította a belterekben levő virágok jótékony hatását.
Nehéz elképzelni egy sziklakertet selymes rekettye nélkül. A legnépszerűbb változata a ˝Vancouver Gold˝ és nem ok nélkül. Nézzük, hogy milyen cserjéket ültethetünk még a kertünkbe!
A borbolyák egész évben széppé teszik a kertünket. A legnépszerűbb talán a japán vérborbolya. Nézzük, hogy mit kell tudni a borbolyákról mielőtt úgy döntünk, hogy ezzel díszítjük a kertünket.
A téli időjárás gyakran nagyon megviseli a táji elemeket. A jég, a hó, a szél okozta károknak, a gyökerek rongálódásának és a több hónapos útsózásoknak végzetes hatásuk lehet.
Kedves Anita! A növény neve: szerencsehere (Oxalis deepei). Ez a növény nyáron virágzik, és azután leszáradnak a levelei. Abba kell hagyni az öntözést, és tavasszal át kell ültetni, majd öntözni. Nem muszáj kiültetni, lehet a lakásban is tartani, de napsütésre szüksége van, mérsékelten öntözze.
Kedves Blászlóné! Általában penész szokta megtámadni, ez ellen valami gombaölő szerrel (pl.: Champion) permetezze le! Elképzelhető még a tápanyagigény, illetve ne száradjon ki nagyon a föld, aminek lazának, tőzegesnek kell lennie! Soha ne álljon vízben, de legyen nedves! Kép nélkül elég nehéz kitalálni, hogy mi lehet a baja! Kapcsolódó cikk: Hogyan neveljünk egészséges afrikai ibolyát?
Kedves Jenny! A klívia virágoztatásával kapcsolatosan az alábbi cikkeket ajánlom elolvasni. A gyökérzet megjelenése arra enged következtetni, hogy a másfél év alatt még egyszer sem volt átültetve, ami viszont nagyon ajánlott, főleg így, hogy nincs elegendő földje a növénynek. A virágzási időszak után próbálja meg átültetni a klíviát egy, a jelenleginél nagyobb cserépbe. Viszont, ami a legfontosabb: a téli pihenő nélkül a klívia nem tud virágozni. Részletesebb információkat a következő cikkekben olvashat: A klívia télen pihenésre vágyik Hogyan virágoztassuk klíviánkat?
Kedves Vida Ágnes! A szarvasagyancspáfrány (Platycerium bifurcatum) egyik különlegessége, hogy a levelek folyamatosan "cserélődnek", ami azt jelenti, hogy az elpusztuló levelekből nagyon jó minőségű humusz képződik, amivel ellátja a növényt tápanyaggal, mivel ezek fán élnek és nincs föld, amiből kinyerheti. A jelenség természetes, amit Ön tapasztal, az normális élet ciklusa a növénynek! Ha viszont a levelek kezdenek hullani, akkor túl meleg, vagy túl száraz a levegő. PERMETEZNI SOSEM SZABAD! Soha ne permetezze, mert a levelek elbarnulnak! Se tápoldattal, sem vízzel! Kapcsolódó cikk: A páfrányunk életciklusai
A gyökérrel teli cserép téli viszonylatban nem lenne probléma, a nagyobb gond a penészedés, ugyanis ez azt jelenti, hogy a közege nedvesitve van. A cimbik ilyenkor szárazontartást és alacsony (12-17 °C)hőmérsékletet igényelnek. (Valószínű, hogy emiatt maradt el a virágzás is!) A jelenlegi helyzetben, amit tudok tanácsolni: gombaölőszerrel lekezelni! Azonnal beszüntetni a nedvesen tartást. Megszáritani a növényt a jelenlegi helyén, és továbbra is szárazon tartva hűvösebb helyen teleltetni tovább a tavaszi vegetáció megindulásáig, és csak akkor átültetni. Most semmiképpen!! A miltóniának megfelel a bolti keverék, de az átültetésével várni kell az új hajtás megindulásáig.Ő viszont nem szereti a száritást! Sok sikert!