2836. Halloween tök termesztése házilag
A tök termesztése mókás dolog, különösen a gyerekek számára, akik a saját nevelésű terményből készíthetik el a töklámpásokat Halloween éjszakájára.
A tök termesztése mókás dolog, különösen a gyerekek számára, akik a saját nevelésű terményből készíthetik el a töklámpásokat Halloween éjszakájára.
Elmúlt a halloween. Ilyenkor felmerülhet bennünk mit tegyünk a tökökkel.
Egy jól megépített florárium nem sok gondozásra szorul, csupán melegre és alacsony fényre van szüksége ahhoz, hogy évekig "virágozzon".
Az orchideák az egyik legrégibb és legfejlettebb növénycsaládhoz tartoznak. Senki sem tudja biztosan, hogy hány fajtájuk létezik, de a becslések 25.000 és 30.000 közé helyezik őket.
Attól függetlenül, hogy hova helyeztem el a halas tavacskát vagy a madáritatót a kis udvaromon, a vízben úgyis ott úszkáltak a lehullott borostyán levelek.
Kellene egy fotó róla, ugyanis lehet természetes (lombhullató),de lehet betegség is. Látnom kellene.
Igen, a vadhajtásokat le lehet metszeni.
Attól tartok, hogy nálunk nem lehet ilyen mediterrán növényt kapni és sajnos nem is bírná a mi klímánkat... A tengerhez közeli mikroklímát nem tudjuk nekik biztosítani. Ilyen növényekben a tengerparti nyaralások alkalmával, esetleg különleges üvegházakban gyönyörködhetünk.
A dió gubacsatka elleni permetezés akkor éri el hatását, ha már a rügyek pikkelylevelei szétnyíltak. Előbb nem érdemes permetezni. A dió termés elfeketedését elsősorban egy baktérium okozza (Xanthomonas arboricola var. juglandis), mely a leveleken is és a hajtáson előidéz barnás-fekete foltokat, elhalásokat. A termésnél fellépő elhalás a dió kocsányánál jelentkezik, és a dió termésben különböző szövetrétegekbe hatol. Amikor a betegség észlelhető, akkor már nincs lehetőség a védekezésre. A kórokozó a fán, annak kérgén telel, tehát a réztartalmú lemosó permetezés hatásos ellene. A kórokozó baltérium szaporodásához, a fertőzéshez vízes növény-felületre van szükség: esős időben erősebb a betegség szétterjedése, a feertőzés súlyossága. A virágpor is fertőzött lehet, és a bibén keresztül fertőződik a terméskezdemény. A kémiai védekezés csapadékos időben virágzás előtt és virágzás után több alkalommal ajhánlott 7 naponta. Virágzáskor lenne a legnagyobb szüksége a virágok, terméskezdemények védelmére, de számos irodalom a réz virágzatra kifejtett káros(perzselő) hatását említi. Amennyiben a gyümölcsfájánál a diótermés nagy része lehullik és a többi, beérett termésnél is magas a beteg ek aránya, a virágzás alatti permetezés is indokolt. Erre a rézhidroxid hatóanyagú Kocide, Rézhidroxid 50 WP szereket ajánlom választani, ezek kevésbé toxikusak. Egyéb időben a rézszulfát és a rézoxiklorid hatóanyagú szerek is használhatók.
A szokásos ritkítással, vagy ha durvább irtásra van szükség, akkor a vegyszeres irtást javasolom. Üdvözlettel, Édenkertész