2836. Halloween tök termesztése házilag
A tök termesztése mókás dolog, különösen a gyerekek számára, akik a saját nevelésű terményből készíthetik el a töklámpásokat Halloween éjszakájára.
A tök termesztése mókás dolog, különösen a gyerekek számára, akik a saját nevelésű terményből készíthetik el a töklámpásokat Halloween éjszakájára.
Elmúlt a halloween. Ilyenkor felmerülhet bennünk mit tegyünk a tökökkel.
Egy jól megépített florárium nem sok gondozásra szorul, csupán melegre és alacsony fényre van szüksége ahhoz, hogy évekig "virágozzon".
Az orchideák az egyik legrégibb és legfejlettebb növénycsaládhoz tartoznak. Senki sem tudja biztosan, hogy hány fajtájuk létezik, de a becslések 25.000 és 30.000 közé helyezik őket.
Attól függetlenül, hogy hova helyeztem el a halas tavacskát vagy a madáritatót a kis udvaromon, a vízben úgyis ott úszkáltak a lehullott borostyán levelek.
Az eper (vagy inkább szamóca) igen tápanyagigényes növény és a vízigényét is érdemes komolyan venni, mivel vízhiány következtében leáll a fejlődése. A folyton termő eper/szamóca termesztésnek van egy közismert fortélya, mégpedig az, hogy az első néhány hétben megjelenő virágokat el kell távolítani, így jobb lesz a gyümölcsképzés, és a növény is jobban fogja érezni magát tőle. Szüret után is fontos a tápanyag-utánpótlás, a lombtrágyázást meghálálja a gyümölcs. Ha nem muszáj, akkor ne műtrágyázzuk. Ha mégis műtrágyázni szeretnénk, akkor tartsuk észben, hogy tápanyagigénye magas, sóérzékeny, tehát csak kloridmentes műtrágyák alkalmazhatók. (Az ideális N:P:K aránya 2:1:3)
Üdvözlöm! A keskenylevelű ezüstfa (Eleagnus angustifolia) szaporításánál jobb, ha egy ilyen hajtást kiemelünk és 20 cm-esre visszametszük, hogy a gyökér "elbírja" a növény tápanyag utánpótlását. Szerintem próbálják meg így, mert így biztosan sikerül! De ezen kívül lehet még bujtással és dugványozással is szaporítan!
Kedves kertészkedő! A mellékelt fényképek alapján úgy tűnik, hogy nem kap elég fényt. Próbálja megritkítani körülötte a növényzetet, és a virágzást elősegítő tápoldattal vagy trágyával kezelni.
Úgy tudom, őszibarack és kajszi kultúrákban kizárólag szüret után alkalmazható keleti és barackmoly ellen, és atkafelszaporító hatása miatt és mivel hamar hozzászokhatnak a kártevők, csak max 2-szer évente. Mivel egy gyakori kontakt szerről van szó, nagy a valószínűsége, hogy ezt azért nem mindenki tartja be. Van még lehetőség gyártónál érdeklődni, hogy mi a pontos ok, minden esetre ha már megtörtént, akkor nincs mit tenni. Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Ez valamilyen ásványi kiválás! Mivel a cserép is agyag (azaz Kalcium az alapja) és az öntözővíz is tartalmaz sok-sok oldott ásványi anyagot (magnézium, kalcium stb...) és ez lehet a jeleség oka. A vízkő is hasonlóan képződik.