2836. Halloween tök termesztése házilag
A tök termesztése mókás dolog, különösen a gyerekek számára, akik a saját nevelésű terményből készíthetik el a töklámpásokat Halloween éjszakájára.
A tök termesztése mókás dolog, különösen a gyerekek számára, akik a saját nevelésű terményből készíthetik el a töklámpásokat Halloween éjszakájára.
Elmúlt a halloween. Ilyenkor felmerülhet bennünk mit tegyünk a tökökkel.
Egy jól megépített florárium nem sok gondozásra szorul, csupán melegre és alacsony fényre van szüksége ahhoz, hogy évekig "virágozzon".
Az orchideák az egyik legrégibb és legfejlettebb növénycsaládhoz tartoznak. Senki sem tudja biztosan, hogy hány fajtájuk létezik, de a becslések 25.000 és 30.000 közé helyezik őket.
Attól függetlenül, hogy hova helyeztem el a halas tavacskát vagy a madáritatót a kis udvaromon, a vízben úgyis ott úszkáltak a lehullott borostyán levelek.
Az utóbbi évek felfedezettje a díszkáposzta, amelytől először magam is idegenkedtem, de mára megváltozott a véleményem róla, szerintem nagyon vicces növény és jól bírja a téli fagyokat is.
Az egyik legnépszerűbb és legkönnyebben termeszthető faj a sokvirágú jázmin, a következő két cikkből minden kiderül róla!
A viszvirágnak (Hoya sp.) valóban nagyon erős illata lehet, amit főleg éjszaka lehet érezni. A virág illata nem mérgező, kisgyerek is aludhat vele egy szobában, persze ez nem vonatkozik arra, hogy a szép virágok meg is ehetők, az okozhat mérgezési tüneteket.
A hibiszkuszt valószínű, hogy az üvegházi molytetű vagy köznapi nevén a liszteske támadta meg. Az állat kizárólag a levél fonákán található meg, ott szívogatja a növény nedveit. Erős fertőzés esetén molytetvek elleni (pl. piretrin hatóanyagú)készítménnyel lehet védekezni.<p>Egyéb megelőzési ötlet és gyógymód a liszteske ellen, a mellékelt cikkben olvasható.
Magyarország nagy részén a meszes talaj a jellemző, inkább csak Nyugat-Magyarországon fordul elő savanyú talaj, ami az áfonya termesztéséhez is szükséges. Ahhoz, hogy pontosabb leírást kapjunk, mindenképp talajvizsgálatot kell végezni, amelyet a megyei növényegészségügyi és talajvédelmi állomások végzik.