2861. Ötletes konténer-kertészeti megoldások
Ha alacsony a költségvetésünk, és csak kis kertünk vagy erkélyünk van, akkor okosan kell felhasználnunk a helyet és a pénzt azért, hogy zöldségeket, gyógyfüveket vagy/és virágokat is termesszünk.
Ha alacsony a költségvetésünk, és csak kis kertünk vagy erkélyünk van, akkor okosan kell felhasználnunk a helyet és a pénzt azért, hogy zöldségeket, gyógyfüveket vagy/és virágokat is termesszünk.
Az utóbbi évtizedekben megnőtt a vadvilág iránti érdeklődés úgy a városiak, mint a vidékiek körében, viszont sokan nem engedhetik meg maguknak, hogy kivegyenek egy szabad napot és élvezzék a vadvilág szépségét. Ilyenkor jó ötlet egy erkélyen kialakított kertecske!
Sokan küzdenek a bőr barna foltosságával, ami különösen nyáron jelenik meg, amikor túl sokat vagyunk napon.
Megmaradt zöldségek, felvágott zöldségdarabok vagy romlásban lévő zöldségek kísértenek a hűtőnkben? Szerintünk vétek eldobni az ételt, és nagyon sokszor a zöldségek nem is romlottak.
A hazánkban forgalomban levő vitaminok többsége mesterséges, laborokban állítják elő vegyszerekből, néha gyanús alapanyagokból.
Üdvözlöm! A képen egy Calathea rufibarba van. Magyarul: nyílgyökérnek nevezik. Egy korábbi cikkünket ajánlom figyelmébe, ahol mindenre választ kap: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/egzotikus-szobanovenyek/calathea-concinna-szobanoveny-gondozasa/2618/
Üdvözlöm A képen a fehér patkó alak, a szijács. Itt mennek végbe az aktív élet folyamatok. Az ebben lévő sejtek plazmájában sok keményítő található, amit a gombák szeretnek. Szerintem ez egy régóta húzódógomba-betegség,ami okozta a féloldaliságot és száraz ágakat. A képből egyértelműen látszik, hogy a fa egyik fele nem élt, nem látszik aktivitás. A hajtást érdemes nevelni,de én egy teljesen ú fa telepítését preferálnám inkább.
Kedves Béla! Ha nincsen teleltetve akkor szokott ilyet csinálni, hogy a virágzási idő kitolódik, illetve hogy eltér a megszokottól. Nincsen gond, nem kell aggódni!
Üdvözlöm! A fügét egyszerűbb szerintem bujtással szaporítani, bár a dugványozás is eredményes módja a szaporításnak. A fás dugványokat ilyenkor világos helyen tárolva kb 10-15 C-on ajánlott, ami tavaszra gyökeret fog ereszteni. A dugványokat ládába szorosan egymás mellé kell dugni nedves tőzeg-perlit keverékébe és esetleg fátyol fóliával le takarni, hogy ne száradjon ki. A polaritásra figyelni kell!
Kedves Laci! A képen egy selyemkóró (Asclepias syriaca) van. Eredetileg amerikai, de agresszív terjeszkedésű gyomnövény. A textilipar felhasználására került be hozzánk. A selyemfű méz is ebből a növényből gyűjthető. Amúgy mérgező növény.