2871. Komposztálás: rengeteget lehet vele spórolni
A komposztládában tartjuk a komposzthalmot, ez egyrészt jobban mutat, másrészt megakadályozza, hogy a komposzt kiömöljön, vagy szétfújja a szél az udvaron.
A komposztládában tartjuk a komposzthalmot, ez egyrészt jobban mutat, másrészt megakadályozza, hogy a komposzt kiömöljön, vagy szétfújja a szél az udvaron.
A baromfiágazaton belül a tojástermelés a csatlakozás vesztese lett, a teljes magyar tojástermelés 20%-kal csökkent. Az év első nyolc hónapjában a tavalyihoz képest 615 ezer tojójércével kevesebbet telepítettek le, így annak összlétszáma jelenleg csak 2265 ezer. Ez 1200 ezerrel kevesebb, mint az utolsó békeévnek tekinthető 2004, a csatlakozás évében volt, amikor 3.475 ezer jércét telepítettek le ebben az időszakban. Már csak 65%-os a tojáságazat. Mit hoz a jövő?
Nem számít, mennyire vagyunk aprólékosak a téli komposzthalom megfelelő kiépítésében, hideg időben nem fog sokminden történni.
Nézzük, hogyan készül ez a különleges limonádé, amelynek fenséges íze biztosan magával ragad mindenkit.
Hányszor hallottuk, vagy használtuk ezt a kifejezést? Nos, a kerti holdviola, ez a különleges dísznövény azt bizonyítja, hogy a címben feltett kérdésre igennel is válaszolhatunk.
Tisztelt Vasvári Tibor! Szeretném kérni, hogy képet csatoljon a problémáról. A lekezelés semmiképp sem árt, főleg, ha valahol meg lett bontva a kéreg. Köszönettel: Növényorvos
Kedves p100! Szerintem Cseresznye-meggy blumeriellás betegsége lehet. Kórokozó: Blumeriella jaapii. Ez egy gombaféle, amit hatékonyan Fundazol és Dithane nevű szerrel lehet orvosolni. Ismételje meg a permetezést 7 naponta, összesen 3-szor.
Kedves kertészkedő! Általában nincs szükség a japán juhar metszésére, mert formás, arányos növekedésű. Ha esetleg mégis aránytalanul növekedne, vegetációs időben történő kis mértékű metszéssel kiigazíthatjuk a hibát.
Üdvözlöm! A képen egy kecskerágó (Euonymus fortunei Emerald) van, ami kerti növény, lakásban elpusztul! Mindenképpen ki kell tenni, (télen is kint kell hagyni), legjobb, ha elülteti egy napos, félárnyékos helyre, a talajra nem érzékenyek! A levélhullás lehet a szoba klima miatt is, de ezeket a növényeket imádják az atkák és a tetvek is! Az utóbbi időben az atkák ütötték fel a fejüket, ellenük a SANMITE nevű szerrel lehet védekezni. A Yukka leveleit nyugodtan vágja le!
Kedves Dóri! Az első képen egy gumós begónia látható. Gondozása: Széltől és erős esőtől védett félárnyékos helyen érzik a legjobban magukat, és mivel nem télálló ősszel vigyük be pihentetni a gumókat fagymentes helyre. A tavaszi hajtás során csak minimális vízre van szükség, majd a virágzás alatt nyáron öntözzük rendszeresen, de kerüljük a pangó vizet és a locsolóvízhez hetente egyszer adjunk csüngő virág tápoldatot. A gumókat április végéig ültethetjük a virágzási idő májustól egészen őszig kitart. Egy nagyobb edénybe vagy cserépbe 2-3 gumót is ültethetünk egymás mellé. A második képen, egy flamingóvirág van, valóban. Gondozás: Növény típusa: évelő Fényigénye: félárnyék Hőmérséklet: nappal: 21-27 ºC, éjszaka: 15-18 ºC Vízigény: hagyjuk, hogy az öntözések között a talaj részlegesen kiszáradjon Páratartalom: az 50%-os és annál nagyobb páratartalomban érzi jól magát A falmingóvirágról egy korábbi cikkünket szeretném figyelmébe ajánlani: http://www.edenkert.hu/szobanoveny/viragdiszek/csodaszep-flamingovirag-nevelese/4008/