2871. Komposztálás: rengeteget lehet vele spórolni
A komposztládában tartjuk a komposzthalmot, ez egyrészt jobban mutat, másrészt megakadályozza, hogy a komposzt kiömöljön, vagy szétfújja a szél az udvaron.
A komposztládában tartjuk a komposzthalmot, ez egyrészt jobban mutat, másrészt megakadályozza, hogy a komposzt kiömöljön, vagy szétfújja a szél az udvaron.
A baromfiágazaton belül a tojástermelés a csatlakozás vesztese lett, a teljes magyar tojástermelés 20%-kal csökkent. Az év első nyolc hónapjában a tavalyihoz képest 615 ezer tojójércével kevesebbet telepítettek le, így annak összlétszáma jelenleg csak 2265 ezer. Ez 1200 ezerrel kevesebb, mint az utolsó békeévnek tekinthető 2004, a csatlakozás évében volt, amikor 3.475 ezer jércét telepítettek le ebben az időszakban. Már csak 65%-os a tojáságazat. Mit hoz a jövő?
Nem számít, mennyire vagyunk aprólékosak a téli komposzthalom megfelelő kiépítésében, hideg időben nem fog sokminden történni.
Nézzük, hogyan készül ez a különleges limonádé, amelynek fenséges íze biztosan magával ragad mindenkit.
Hányszor hallottuk, vagy használtuk ezt a kifejezést? Nos, a kerti holdviola, ez a különleges dísznövény azt bizonyítja, hogy a címben feltett kérdésre igennel is válaszolhatunk.
Üdvözlöm! A célre magfelel a gazdaboltokban megvásárolható bármely rovarölő szer, pl: Cyperkill, Actara, Chess.
Tisztelt Darvas Gyula Sándor! A képen a datolya pálma levelein a kevés öntözés jelei láthatók világos barna színű száradás. A túl öntözésre a levelek sárgulása, és utána sötétbarna színű száradása jellemző. Közepes vízadaggal öntözzünk kb két három naponta, és az elszáradt leveleket vágjuk le. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Érdeklődő, akár egy balkonba is mehetnek, ültetési tanácsokat és földkeveréket illetően segítséget az alábbi cikkben talál: http://www.edenkert.hu/edenkert-tv/fuszeres/fuszernovenyek-ultetese-teraszra-erkelyre/5195/
Tisztelt Kertbarát! A rózsa szabó méh ellen a gyümölcsdarazsak elleni szerrel lehet védekezni sikeresen ez a szer a Mospilan 20SP. A kezelések után a rovarok lárvái is elpusztulnak. Jó kertészkedést ! Üdvözlettel: Mezős Balázs növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Gábor! A képek alapján szerintem tápanyaghiány a lehetséges ok. Javaslom, hogy hetente tápoldatozza és tavasszal ültesse át. Amennyiben a tápoldatozástól nem jön rendbe, pár héten belül, kérem írjon újra!