2931. Pisztácia: ezért érdemes enni mindenkinek, akinek vérnyomásproblémája van!
A pisztáciában sok értékes ásványi anyag van, ami jótékony hatással bír például a szívproblémákra.
A pisztáciában sok értékes ásványi anyag van, ami jótékony hatással bír például a szívproblémákra.
Halloween közeledtével a kertészeknek új ötletekre van szükségük, amivel kísértetiesebbé tehetik kertjüket. Mutatunk néhány dekorötletet.
Mindig is arra vágytunk, hogy kertünket egy mogyorófával díszítsük fel? Nem is olyan bonyolult az ültetése, mint gondolnánk. Ebben a cikkben találunk néhány tippet, melynek segítségével kertünket igazi mogyorófa paradicsommá változtathatjuk!
A pisztácia egy nagy, bozótos, lombhullató fa, ami lassan növekszik és eléri a 7-9 métert. Ezeket a helyeket szereti!
A pisztácia nagyon szereti a napot, de lassan nő és vannak olyan fajták, amelyek csak 2 évente hoznak termést.
A tünet alapján tujamoly, vagy atka lehet a tettes. Felszívódó hatású növényvédőszeres permetezés segíthet.
Valamilyen szívó kártevő él a levelek hátoldalán, valószínű körtelevélbolha. Legyen szíves vizsgálja meg a tünetes leveleket, és küldjön róluk közei képet, csak az alapján tudok javasolni védekezési módot.
Olyan betegség nincs, ami ennyi féle növényt megtámad. A baj a növényeknél nem azonos. Kérem küldjön fényképet a betegségről, a tünetekről!
Igen. Mivel leveleinek minden részéből regenerálódik a teljes növény, legegyszerűbb, ha leveléről szaporítjuk. A lehullott leveleket ültessük nedves homokba, tegyük világos helyre. Egy év múlva cserepezhetjük. Átültetése tavasszal aktuális.
Az oldalukat fokozatosan, tavasz végétől egészen nyár végéig, (utolsó időpont van) több nyírás alkalmával lehet metszeni. A csúcsát hagyja megnőni a kívánt magasságig, majd attól fogva a tetejét is nyírhatja. Fontos, hogy kapjon elég vizet és tápanyagot is. Ja, és a fás részekig ne vágjon vissza!