2931. Pisztácia: ezért érdemes enni mindenkinek, akinek vérnyomásproblémája van!
A pisztáciában sok értékes ásványi anyag van, ami jótékony hatással bír például a szívproblémákra.
A pisztáciában sok értékes ásványi anyag van, ami jótékony hatással bír például a szívproblémákra.
Halloween közeledtével a kertészeknek új ötletekre van szükségük, amivel kísértetiesebbé tehetik kertjüket. Mutatunk néhány dekorötletet.
Mindig is arra vágytunk, hogy kertünket egy mogyorófával díszítsük fel? Nem is olyan bonyolult az ültetése, mint gondolnánk. Ebben a cikkben találunk néhány tippet, melynek segítségével kertünket igazi mogyorófa paradicsommá változtathatjuk!
A pisztácia egy nagy, bozótos, lombhullató fa, ami lassan növekszik és eléri a 7-9 métert. Ezeket a helyeket szereti!
A pisztácia nagyon szereti a napot, de lassan nő és vannak olyan fajták, amelyek csak 2 évente hoznak termést.
Üdvözlöm! Semmiképpen se dobja ki! A leírtak alapján ez egy "működő" növény. Azt javaslom, hogy a virág környékén nyugodtan ritkítsa meg a leveleket, mégpedig úgy, hogy a virág egészségesen elférjen, illetve levél is maradjon a növényen.
Kedves Dr. Vasvári Tibor! Szerintem a trágyázás egyensúlya nem megfelelő, mert a levelek erősödnek a virág pedig nem. Javaslom, hogy virágzást segítő műtrágyával öntözze, sok gyártó van a piacon, az a lényeg, hogy magas legyen a kálium tartalma! Én még agyagos, kötött talajon tapasztaltam ilyen virágzás elmaradást, ezt is káliummal kell "kezelni", illetve tőzeggel javítani a talaj szerkezetét.
Kedves Tesszi! A goji bogyó (Lycium barbarum) teljesen télálló növény, ami azt jelenti, hogy kiültetve minden gond nélkül áttelel, de cserépben átfagyhat. Védett helyre kell tenni és a cserepét buborék fóliával, vagy fóliával és avarral védeni kell. A dézsás/cserepes növényeknél a gondot az okozza, hogy ha átfagy a növény gyakorlatilag kiszárad, mert nem tud vizet felvenni. Kapcsolódó cikkek: Ültessünk Goji bogyót! Kínában csodabogyó, nálunk mérgező cserje: a goji
Üdvözlöm! A kakiszilvát magvetéssel a legjobb szaporítani. Ezek önbeporzó fajták, egy növény is terem, kb. 2-4 évesen.
A Ficus Benjamina (csüngőágú fikusz) majdnem minden (tartás)problémára levélhullással válaszol. Érzékeny a hidegre (ideális hőmérséklet a tartására: 18-22 °C), a hideg öntözővízre, a kiszáradásra, a pangóvízre, de lehullanak a levelei a huzattól, a tápanyaghiánytól (nitrogénhiány) de még a fényhiánytól is. Ha a növény huzamosabb ideig vízben áll, az a gyökerek sérüléséhez vezethet, ezért öntözés után negyed/fél órával később ki kell önteni alóla a vizet. Két öntözés között engedhetjük, hogy kissé kiszáradjon a föld. Ezen felül pedig a levélhullást okozhatják kártevők vagy kórokozók is. Időnként ajánlott a leveleit egy nedves anyaggal áttörölni, megtisztítva a leveleket a portól és az apró kártevőktől. Kapcsolódó cikk: Kislevelű fikusz: az ország legcsábítóbb szobanövénye