2931. Pisztácia: ezért érdemes enni mindenkinek, akinek vérnyomásproblémája van!
A pisztáciában sok értékes ásványi anyag van, ami jótékony hatással bír például a szívproblémákra.
A pisztáciában sok értékes ásványi anyag van, ami jótékony hatással bír például a szívproblémákra.
Halloween közeledtével a kertészeknek új ötletekre van szükségük, amivel kísértetiesebbé tehetik kertjüket. Mutatunk néhány dekorötletet.
Mindig is arra vágytunk, hogy kertünket egy mogyorófával díszítsük fel? Nem is olyan bonyolult az ültetése, mint gondolnánk. Ebben a cikkben találunk néhány tippet, melynek segítségével kertünket igazi mogyorófa paradicsommá változtathatjuk!
A pisztácia egy nagy, bozótos, lombhullató fa, ami lassan növekszik és eléri a 7-9 métert. Ezeket a helyeket szereti!
A pisztácia nagyon szereti a napot, de lassan nő és vannak olyan fajták, amelyek csak 2 évente hoznak termést.
Kedves Aggot Józsefné! Valóban jó trágya és talajjavító! A tojáshéj és kávézacc keveréke hasznos! Itt egy korábbi cikkünk, a részleteket illetően: Ne dobjuk el a kávézaccot, hasznosítsuk kertünkben!
Kedves Brigi! A hűséges futókát ajánlom (Sindapsus aureus). Ezt a növényt golyóállónak szoktam titulálni! A közönséges fikusz (Ficus elastica), a kukoricalevél (Aspidista elatior), a rákvirág (Aglaeonema commutatum) is a hasonló kategóriát képviselik, ezeket bátran ajánlom!
Ha átültetésre van szükség, most a legalkalmasabb rá az idő. Átültetés előtt vágja vissza a lombot kétharmadára, vagy felére, félgömb alakban. A tövek nagy gyökérrel/földlabdával kerüljenek kiemelésre. Az új hatások idén nem, vagy alig fognak virágozni, de a következő évtől vissza fog állni megszokott virágzási rendjük. Biztonságos szaporításukhoz fűtött fólia, vagy üvegház szükséges. Ha a kertben laza, homokos a talaj, próbálkozhat 10-15 cm-es, fás dugványok dugványozásával helyben, állandó locsolás mellett.
Üdvözlöm! A válaszom: mindegyikhez! Talajjavításra és tápanyag-utánpótlásra is kiváló! Érett marhatrágyát javaslok, vagy a kereskedelmi forgalomban kapható komposztált marhatrágyát ajánlom a legjobban, mert nagyon jól használható és nehezebben lehet "túladagolni", azaz a növényeket kiégetni. Kerti növényekhez - a saját tapasztalataim alapján - a marhatrágya és a rostos tőzeg 1:1, vagy 2:1 arányú keverékét ajánlom!
A leander virágzásának kezdete nyár elejére tehető, és egész nyáron át folyamatosan gyönyörködhetünk a gyönyörű virágokban! (Június-október). Néhány cikk a leander gondozásával kapcsolatban, amivel elősegíthetjük az erőteljesebb virágzást: