2941. A konzerves ételek hatása a környezetre
A nagy bevásárló központokban hatalmas sorokban állnak a konzerves ételek, a konzervált almától kezdve a konzervált cukkiniig.
A nagy bevásárló központokban hatalmas sorokban állnak a konzerves ételek, a konzervált almától kezdve a konzervált cukkiniig.
Amennyiben házi kedvenceink is vannak, nem ajánlatos mérgező növényeket ültetni a kertbe vagy szobanövényként tartani. Ebben a cikkben azokról a virágokról lesz szó, amelyekről jó tudni, hogy mérgezőek, mielőtt elültetjük őket.
Amint a szikrázó napok elkezdenek szürkülni, a természet talál egy nagyszerű módot arra, hogy meleg színekkel élénkítse a tájat, a lila gazdag árnyalataival.
A hideg őszi-téli éjszakákkal együtt megérkezett az esti filmnézések ideje is, és mi illene jobban az esős novemberhez, mint a régi klasszikusok – köztük Lugosi Béla híres Drakulája. Ám ha akarunk, idén személyesen is találkozhatunk Draculákkal és Lugosi Bélával – méghozzá a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban megrendezett Orchidea- és Bromélia Kiállítás során, ahol misztikus, izgalmas hangulat uralkodik majd!
A Gyerekvilág Kiállítás igazi ünnep a család apraja-nagyjának, egy teljes hétvégén keresztül minden nekik szól. Az esemény több mint egy kiállítás, egyedülálló koncepciójával igazi élményprogrammá gyúrja a kiállítások, vásárok, valamint családi- és gyerekrendezvények legjavát.
A törpe rózsa a legszebb. Majd nyáron, ha odatűz a nap, akkor langyos öntözővizet használjon a növényeknek ilyenkor nem tesz jót a jéghideg csapvíz. Mivel a cserepes növények viszonylag kevés földben állnak, az egészséges fejlődés és a dús virágzás miatt fontos a rendszeres trágyázás. Ez folyékony vagy vízben oldódó trágyával a legegyszerűbb. Ön választhat a nyáron virágzó növények számára az erkélyen fejlődő és cserepes növényeknek készült különleges trágyák közül a rózsák számára készített sajátos trágya/tápanyag között.
Mérsékelten nedvesen tartsa a földjét; nyáron 2-3 naponta, télen csak ha a föld felszíne megszikkadt kaphat újra kis vizet. Mivel eléggé páraigényes növény, leveleit permetezni lehet. Átültetni tavasszal a legjobb. Tápanyagot kéthetenként kaphat tavasztól őszig, a tápoldat töménységét a javasolt érték felére csökkentsük. Növényvédelem: Kártevők nem nagyon támadják e növényt, sokkal többet árthat a helytelen öntözés - túlöntözés esetén a gyökerek megrothadnak - , és a száraz levegő. Ha túl hosszú ideig áll száraz levegőjű helyiségben, a levelek szélei megbarnulnak, a barnaság pedig mind nagyobb területre terjed ki, ilyenkor a száraz részeket vágjuk le esztétikai okok miatt. Mivel a földje élősködőkkel teli, ahogy látom, jobb lenne neki nagyobb cserép és teljes átültetés.
Dézsában metszéssel alakíthatjuk ki az olíva természeteshez hasonló alakját, elkerülendő a formátlan bokrosodást, és bármikor lehet metszeni! A kis fehér virágokból dézsában nagyon ritkán fejlődnek termések, hiszen a megtermékenyítéshez még egy fára van szükség. Ha ezt sikerül is megoldani, akkor is sajnos a mi éghajlatunkon a termések csak ritkán érnek be, hiszen az éréshez augusztustól decemberig 18-22 C -os, napos nappali hőmérséklet kell. Nagyon napos és meleg terasz, déli fekvésű rézsű, kánikulában naponta öntözzük. Talaj:1/3 kerti föld,1/3 komposzt 1/3 homok vagy kavics, kevés mésszel. A fiatal növényeket 4-5 évenként egyidejű gyökérmetszéssel, az idősebb nővényeket elég tízévenként átültetni, trágyázás komplex trágyával , vagy guanóval. Aktuális már a teleltetés is: Mindaddig szabadon maradhat, amíg a hőmérséklet nem esik -10 C alá. Ilyenkor az olajfát vigyük 2-3 hónapra hideg világos 10C alatti hőmérsékletre. Március elején már a szabadba tehetjük. Teleltethetjük a szobában is vagy hűvös, sötét pincében, de ne ijedjen meg, mert itt a leveleit majd elhullajtja.
A birsalma önbeporzós. Arra kell csak ügyelni, hogy a napos, meleg területeket kedveli, a talajra nem érzékeny, de száraz, meszes talajon a gyümölcse apró lesz. Legkedvezőbbek számára a középkötött, vályogos talajok. Májusban virágzik, ezért a tavaszi fagyokra kevésbé érzékeny. Évi 700-800 mm a csapadékigénye. A birs alanyú körteültetvények termesztési körülményei megfelelőek számára. Termése szeptembertől februárig érik. Faiskolákban megvásárolható.
Nem kell és ne is tápoldatozza, hiszen téli vegetálásra készül. Amikor a nappali hőmérséklet 15 fok fölé kúszik és elmúlnak az éjszakai fagyok, ki lehet vinni. A hajnali fagymentességre viszont csak május közepétől lehet számítani.