2941. A konzerves ételek hatása a környezetre
A nagy bevásárló központokban hatalmas sorokban állnak a konzerves ételek, a konzervált almától kezdve a konzervált cukkiniig.
A nagy bevásárló központokban hatalmas sorokban állnak a konzerves ételek, a konzervált almától kezdve a konzervált cukkiniig.
Amennyiben házi kedvenceink is vannak, nem ajánlatos mérgező növényeket ültetni a kertbe vagy szobanövényként tartani. Ebben a cikkben azokról a virágokról lesz szó, amelyekről jó tudni, hogy mérgezőek, mielőtt elültetjük őket.
Amint a szikrázó napok elkezdenek szürkülni, a természet talál egy nagyszerű módot arra, hogy meleg színekkel élénkítse a tájat, a lila gazdag árnyalataival.
A hideg őszi-téli éjszakákkal együtt megérkezett az esti filmnézések ideje is, és mi illene jobban az esős novemberhez, mint a régi klasszikusok – köztük Lugosi Béla híres Drakulája. Ám ha akarunk, idén személyesen is találkozhatunk Draculákkal és Lugosi Bélával – méghozzá a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban megrendezett Orchidea- és Bromélia Kiállítás során, ahol misztikus, izgalmas hangulat uralkodik majd!
A Gyerekvilág Kiállítás igazi ünnep a család apraja-nagyjának, egy teljes hétvégén keresztül minden nekik szól. Az esemény több mint egy kiállítás, egyedülálló koncepciójával igazi élményprogrammá gyúrja a kiállítások, vásárok, valamint családi- és gyerekrendezvények legjavát.
Leírása alapján arra gondolok, hogy növényét túlöntözte. A klívia a pangó vizet és a tűző napfényt nehezen viseli, ezen kívül szinte elpusztíthatatlan. Sötétzöld lombja felett nyíló narancsszínű virágai legalább egy hónapig pompáznak, ha hűvös környezetben tartjuk a növényt. A régi fajták már a tél végétől elkezdenek virágozni, a széles levelű belga klíviák például már november végétől hozzák virágaikat. A korai virágzás feltétele azonban a megelőző két hónapos hideghatás (10 C-fokon). Bővebben olvashat neveléséről a Klívia - a mindenttűrő virág című cikkben.
A szerencsebambusz kétségtelenül sokat tűrő növény, azért a végtelenségig nem tartható. Ennek legfőbb oka a klóros, és általában túl kemény csapvíznek "köszönhető". Talán megmenthető a növény, ha az említett lyukak felett levágja a szárat és újra kigyökerezteti. Ha újabb gyökeret növesz, földbe ültetve akár mint egy "rendes" szobanövényt is tarthatja.
A flamingóvirág igényeit nem egyszerű teljesíteni. Trópusi növény lévén magas páratartalmat és egyletes, télen minimum 16 fokot kíván. A barna levélcsúcsok mindenképp az alacsony páratartalomra utalnak. Gyakran párásítson a növény körül, permetezze leveleit, tegyen alá egy plusz tálcát, amelyben állandóan álljon a víz, de az ne érintkezzen a gyökerekkel. Ha több páraigényes növény helyez egymás mellé, az is növeli a levegő nedvességtartalmát.
A növény sajnos bajban van, valószínű a túllocsolás(téli időszakban nem kell öntözni, majdnem szárazon telel) miatt gombás fertőzés lépett fel. Azonnali gombaölőszeres permetezés javasolt, a már elbarnult bulbát azonnal ki kell vágni a növényből. Öntözését leállítani,csak spriccelni!