2941. A konzerves ételek hatása a környezetre
A nagy bevásárló központokban hatalmas sorokban állnak a konzerves ételek, a konzervált almától kezdve a konzervált cukkiniig.
A nagy bevásárló központokban hatalmas sorokban állnak a konzerves ételek, a konzervált almától kezdve a konzervált cukkiniig.
Amennyiben házi kedvenceink is vannak, nem ajánlatos mérgező növényeket ültetni a kertbe vagy szobanövényként tartani. Ebben a cikkben azokról a virágokról lesz szó, amelyekről jó tudni, hogy mérgezőek, mielőtt elültetjük őket.
Amint a szikrázó napok elkezdenek szürkülni, a természet talál egy nagyszerű módot arra, hogy meleg színekkel élénkítse a tájat, a lila gazdag árnyalataival.
A hideg őszi-téli éjszakákkal együtt megérkezett az esti filmnézések ideje is, és mi illene jobban az esős novemberhez, mint a régi klasszikusok – köztük Lugosi Béla híres Drakulája. Ám ha akarunk, idén személyesen is találkozhatunk Draculákkal és Lugosi Bélával – méghozzá a Magyar Mezőgazdasági Múzeumban megrendezett Orchidea- és Bromélia Kiállítás során, ahol misztikus, izgalmas hangulat uralkodik majd!
A Gyerekvilág Kiállítás igazi ünnep a család apraja-nagyjának, egy teljes hétvégén keresztül minden nekik szól. Az esemény több mint egy kiállítás, egyedülálló koncepciójával igazi élményprogrammá gyúrja a kiállítások, vásárok, valamint családi- és gyerekrendezvények legjavát.
Kedves Karolin! Sajnos hazánkban nem nagyon van olyan növény ami minden Ön által megjelölt kritériumnak egyszerre megfelelne. Ha lenne mindenki azt ültetné. :) A kúszólonc jó választás amennyiben gyorsan növő, könnyen szaporítható, örökzöld és virágos növényt keresne az egyetlen ami ellene szól, hogy termése mérgező, bár a termés általában magasabban helyezkedik el ahol kevésbé elérhető a gyerekek számára. Örökzöld virágzó kúszónövények többsége nálunk fagyérzékeny, de a téli jázmin (Jasminum nudiflorum) jó télállósággal rendelkezik, kora tavasszal nyílik szép sárga virágokat hoz. Emellett a közismert borostyán fajok örökzöldek. A virágos futónövényeink közül amelyek gyorsan fejlődnek, könnyen szaporíthatóak sajnos agresszívak is (Trombitafolyondár, Lilaakác), lassabban fejlődnek és csodaszép virágot fejlesztenek a Clematis fajták (iszalag). Amennyiben hosszú kerítésrészről van szó érdemes ezeket vegyesen (sávosan ültetni) így nem lesz olyan monoton, lesz benne örökzöld és virágzó falrész is.
Üdvözlöm! A képek alapján baktérium betegségnek gondolnám. Javaslom, hogy champion nevű szerrel permetezze le hetente, összesen 3-4 szer. Ha nem javul, írjon!
Kedves Erzsi! Nagyon jól csinálta az átültetést, és a gyökér eltávolítását, de sajnos ez egy ilyen agresszív növény, nagyon nehéz tőle megszabadulni. Ha van kapacitása én első körben a mechanikus eltávolítást (alapos gyökérkiszedéssel minden alkalommal) javaslom és ha elfogy a türelme a Glialka megfelelő vegyszeres módszer mindenre ami zöld hajtást/levelet hoz. Ezen felszívódva a növény szállítószöveteibe kerül és az elszárad. Egy idő után ha rendszeresen karbantartja ezt a területet eltűnnek a sarjak, Kitartás! Üdvözlettel, A Stipa Kertészet Szakértője
Tisztelt kerttulajdonos! Olvastam kérdését! Mivel a növényeknek, nagy igénybe vétel, hogy termést teremjenek (főleg, ha kiadósan teremnek) ezért ez nagyon megterhelő számukra, így ez a folyamat amit leírt teljesen természetes és nem kell aggódni. Igaz nem minden gyümölcsfára igaz ez, de az almánál ez előforduló jelenség! Üdv Durucz Attila www.kertepito.com
Vegyszeres: Egyedüli hatóanyag a diklobenil lehet, mivel ennek használatát a vízközeli gyomirtásra engedélyezték. Kihajtás előtti stádiumban, tavasz elején kell elvégezni a kezelést. Ha kisebb-nagyobb foltokban található a területen a kenéses, pontpermetezéses kezelés közül választhatunk. Pontpermetezésnél a dikamba, kenésnél pedig a glifozát hatóanyag vált be. Az elpusztult növényi részeket gondos odafigyeléssel kell megsemmisíteni. A vegyszeres kezeléseknél minden esetben be kell tartani a szabályokat és oda kell figyelni a környező élőlényekre is. (ecsettel fel kell vinni a növényre a gyomirtó szert) Mechanikus: gyengíteni tudjuk a növényt, ha kihajtáskor rendszeresen visszavágjuk a hajtásokat. De ezzel nem akadályozzuk meg a terjedését. Ha kiszedtük a rizómákat, ne tegyük a komposztra, mert ott is kihajt.