2966. Nehogy kidobd a tökmagot! Így készíts belőle finom nasit!
Miután elkészítettük a töklevest, tartsuk meg a tökmagokat. Amellett, hogy ízletes, ez az egyszerű harapnivaló hihetetlen mennyiségű tápanyagot tartalmaz.
Miután elkészítettük a töklevest, tartsuk meg a tökmagokat. Amellett, hogy ízletes, ez az egyszerű harapnivaló hihetetlen mennyiségű tápanyagot tartalmaz.
Mivel sok tökmag van egy tökben, általában nem tudjuk felhasználni azonnal, így tárolni kell, ha nem szeretnénk pazarolni. Nézzük, hogy hogyan oldották ezt meg régen, és hogy mit tehetünk mi.
A karácsonyi kaktusz épp a karácsonyi ünnepek idején bontja gyönyörű virágait, feltéve, ha előtte odafigyeltünk rá.
A világ szakácsai esküsznek rá, a háziasszonyok már évszázadok óta használják az ételek ízesítésére, nagyszüleink pedig mindig is gyanították, amit a tudomány végre felfedezett: a fokhagyma igazi csodagyógyszer!
A rozmaring egy népszerű fűszernövény, ami meghálálja a metszést. Szaporítani is nagyon könnyű!
Sajnos már nincs rá esély. Valószínű, hogy mind sarj lesz.
Úgy látom a pici eléggé fejlett és jól érzi magát,picit apróbb szemű közeg jobb lenne még neki, bár ha tud tartani egy 65-75% körüli páratartalmat akkor ez is jó,csak ne száradjon ki nagyon. Egyéb különösebb igénye nincs. Magvetés: Nagy bátorságra vall a két faj keresztezése de hát istenem az új dolgok mindig így születnek. Magam is keresztezek lehetetlennek tűnő dolgokat és mag mindig lesz belőle (van amiből már növény is). A beérett magtokkal mi a terve? Van személy aki megfelelő módon elveti őket? Érdekelne valamennyi a szaporulatból, ugyanis e két növény keresztezését még sehol nem láttam. A fotón sajna nem jól kivehető a magtok de az látszik, hogy még fiatal. Üdv
Az elefántláb (Nolina) szereti a napfényt, de ha sok napfény éri, levelei sötétre színeződnek. Egész évben visszafogottan kell öntözni, télen majdnem egyáltalán. Hónaponként kaphat némi vizet, akkor is lehetőleg az alátétbe öntsük. Nyáron akkor öntözzük, mikor a földlabda teteje "kopogó" száraz. Az alsó levelei valószínűleg elöregedtek, és elhaltak. A csúcsán pedig újakat fejleszt a növény. Ez természetes folyamat, ha radikális, gyors folyamat lép fel, csak akkor van baj. A víz- vagy/ és fényhiány okozhatja az alsó levelek elsárgulását.
Ha vetett a fű, akkor csak óvatosan, sekélyen szellőztesse, elég áthúzni egy gereblyével. Ha gyepszőnyege van- ami valószínű, mert inkább azok mohásodnak ilyen hamar, akkor nyugodtan szellőztesse át. A pázsit lazítása a tavaszi gyepápolás egyik legfontosabb feladata. Az erre a célra szolgáló kézi és motoros eszközök kitépik a mohát és a gyomnövényeket, több helyet csinálnak a füvek számára. Később majd a mohásodás ellen növelni kell a talaj mésztartalmát Ca alapanyagú műtrágya ill. égetett mészpor kiszórásával. Ez utóbbiból négyzetméterenként 3-4 dkg-ot szórjon ki, alaposan gereblyézze be és öntözze meg a gyepet. Jó hatást csak akkor érhetünk el, ha a felszínről kigereblyézhető mohapárna nagy részét eltávolítjuk a kezelés előtt. A mohásodás ellen vasgálic 10%-os oldatának kiöntözésével is védekezhetünk.
Sajnos télen a korall virág a fűtés miatt megy tönkre. Ha hetente locsolta, és a cserepe még kaspóban is van esetleg, akkor a túllocsolástól lehet penészes. Ne öntözze túl, a visszavágás jó ötlet volt! Most itt a tavasz, helyre fog jönni, de ha a penész nem a túllocsolástól van, akkor lehet, hogy egy betegség támadta meg.