2966. Nehogy kidobd a tökmagot! Így készíts belőle finom nasit!
Miután elkészítettük a töklevest, tartsuk meg a tökmagokat. Amellett, hogy ízletes, ez az egyszerű harapnivaló hihetetlen mennyiségű tápanyagot tartalmaz.
Miután elkészítettük a töklevest, tartsuk meg a tökmagokat. Amellett, hogy ízletes, ez az egyszerű harapnivaló hihetetlen mennyiségű tápanyagot tartalmaz.
Mivel sok tökmag van egy tökben, általában nem tudjuk felhasználni azonnal, így tárolni kell, ha nem szeretnénk pazarolni. Nézzük, hogy hogyan oldották ezt meg régen, és hogy mit tehetünk mi.
A karácsonyi kaktusz épp a karácsonyi ünnepek idején bontja gyönyörű virágait, feltéve, ha előtte odafigyeltünk rá.
A világ szakácsai esküsznek rá, a háziasszonyok már évszázadok óta használják az ételek ízesítésére, nagyszüleink pedig mindig is gyanították, amit a tudomány végre felfedezett: a fokhagyma igazi csodagyógyszer!
A rozmaring egy népszerű fűszernövény, ami meghálálja a metszést. Szaporítani is nagyon könnyű!
Üdvözlöm! A képen a bal oldali katicabogár lárvának, a jobb oldali egy krumplibogár lárvának tűnik. Bio védekezést nem tudok ellenük sajnos, csak rovarölővel lehet ellenük védekezni.
Tisztelt Kertbarát! A képen a juhar fillosztiktás levélfoltosodása (gomba betegség) látható, mely csapadékos hüvösebb tavaszon szokott előfordulni. A növényt ilyenkor vegetációban permetezéssel tudjuk megvédeni, valamint az elhalt leveleket el kell távolítani, és elégetni. Permetezni a következő szerekkel lehet: Amistar, Dithane M-45, Topas 100EC, eredményesen. A permetezést nyáron 25 C fok alatt végezzük, mert a növény levelét perzseli. A növényvédőszer dobozán feltüntetett dózist használjuk permetezéskor, mert szintén károsodhat a növény. Jó kertészkedést! Üdvözlettel. Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Anna! A borostyán ellenálló és kevés fénnyel is beéri és még örökzöld is, illetve a lombhullató vadszőlőt javaslom. Ezek gyorsan nőnek és nem mérgezőek, bár a borostyánt a gyógyszeripar felhasználja.
Tisztelt Kertbarát! A képen a klivia növény látható, a levelén pedig napégés foltjai. A növény gyenge fényt, és félárnyékot kedveli. Télen mérsékelten, virágzáskor gyakrabban kell öntözni. Sajnos manapság az erős UV sugárzás során egyre gyakoribb tünet hogy a növények levele megég barna foltos lesz. A növényt együk félárnyékba mérsékelten az időjárásnak megfelelően öntözzük, és két hetente tápoldatozzuk. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! A repedt részt össze kell húzni és összekötni, mintha egy sebet kötne. Össze fog nőni az ág, hiszen a növények oltásánál is működik ez a szisztéma!