2991. A gyöngyvirág használata és mellékhatásai
Hagyományosan a gyöngyvirágot szívproblémákra használták, azonban használatát a szakértők veszélyesnek tartják.
Hagyományosan a gyöngyvirágot szívproblémákra használták, azonban használatát a szakértők veszélyesnek tartják.
Ahogy közelednek a téli hónapok, mindannyian keressük azokat az utolsó színfoltokat, melyek felvidítják a napjainkat és felélénkítik a kertjeinket.
Termeszthetünk fűszernövényeket a lakásban, hogy frissen ízesítsük az ételeket, még akkor is, ha kint éppen havazik. Nincs szükség különleges fényekre – elég nekik egy világos ablak.
Az előző részben a bent termeszthető növényekről volt szó, ebben a részben pedig adunk pár jó tanácsot, hogy hogyan tartsuk egészségesen őket, amíg kint nem lehet elültetni őket.
Az akác és a lepényfa is gyorsan növekvő fák, első ránézésre hasonlítanak egymáshoz.
Ha 20 C vagy annál melegebb, egyenletes hőmérsékletű helyen tartja,a dugványok gyökerezése folytatódik. Az angyaltrombita gyökereztetését vagy tőzegben vagy perlitben javaslom, nem vízben. Gyökerezéshez zöld vagy legfeljebb félfás hajtásokat ajánlok.
Diófa gyökerét, legalább is annak többségét, ajánlott eltávolítani a talajból. 2-3 év várakozás után más fák már ültethetők. Az új fák telepítése előtt a talajt érdemes megforgatni és szerves trágyával dúsítani. A tujafélék fagyállók, nem szokta a fagy az edényben élő egyedeket károsítani. A tuja, mivel örökzöld, a fagyos időszak kivételével aktív állapotban van, anyagcserét folytat, tehát vizet igényel. Ha a földje télen kiszárad, a növény is kiszárad, elpusztul. Tél végi elhalását nem a fagy, hanem a vízhiány szokta okozni.
Először is az aljára agyaggolyót vagy üveggyöngyöt kell tenni 1-2 cm vastagságban, ez felelős a fölösleges víz elvezetéséért. Erre kell rétegezni a virágföldet, illetve savanyú mészmentes tőzeget, amennyiben húsevő növényekkel akar foglalkozni. Az egyes növények fényigényét szakkönyvekben megtalálja természetesen, ha fényigényes növényekkel akarja betelepíteni, akkor pótmegvilágításra van szüksége speciális növényes fénycsővel. Mivel elég kicsi az akvárium, ezért kis termetű fajokat lehet csak betenni, pl. Fittonia, Selaginella, Drosera, Dionaea.
A jelenleg szaporításra engedélyezett birsfajták között nincs öntermékenyülő fajta, ami elfogadható mennyiségű gyümölcsöt teremne. Szakemberek azt javasolják, hogy 2-3 fajtát termeljenek együtt a sikeres beporzás érdekében. Az Angersi, Berecki, Mezőtúri, Konstantinnápolyi fajták virágzása közel azonos időben történik, kölcsönös beporzásra alkalmasak. A felsorolt fajták oltványai faiskolákban beszerezhetők.