3001. Ha ősz, akkor ebszőlő!
Amikor kerítés vagy rács mellé ültetjük, az évelő, gyorsan növő ebszőlő a verandából vagy teraszból egy árnyékos kis zugot teremt rövid idő alatt.
Amikor kerítés vagy rács mellé ültetjük, az évelő, gyorsan növő ebszőlő a verandából vagy teraszból egy árnyékos kis zugot teremt rövid idő alatt.
Az akácfa gyors növekedése és toleranciája a rossz talajjal szemben gondokat okozhat a háztulajdonosok számára. Ezek a fák úgy szaporodnak, mintha klónoznák őket, a saját elterjedt gyökereiken keresztül.
A karfiolt egész évben lehet termeszteni, amíg az évszaknak megfelelő fajtát választjuk. A karfiol termesztése elég sok helyet igényel, szóval ne termesszük, ha sok zöldséget szeretnénk négyzetméterenként.
Következő alkalommal, amikor tisztítószereket megyünk vásárolni, gondolkozzunk el azon, hogy mi lenne, ha nagylevelű növényeket vásárolnánk a lakás minden szobájába.
Káposztás töltött paprika: 1 fejes káposzta, 2 csomag kapor, 6 db zöldpaprika, fél kg darált hús, 10 dkg rizs, 1 fej vöröshagyma. A káposztát felcsíkozzuk, és a felét egy edénybe tesszük. Ráhelyezzük a darált hús, a főtt rizs és az finomra vágott, dinsztelt vöröshagyma keverékével megtöltött zöldpaprikákat, majd káposztával befedjük. Lassú tűzön megfőzzük, és kávéskanálnyi margarinba kb.. kávéskanálnyi lisztet és egy fél csomag finomra vágott kaprot, csipetnyi pirospaprikát keverünk. A káposztából kiszedjük a töltött paprikát, és ezzel a keverékkel berántjuk, majd visszahelyezzük a paprikákat. Tálaláskor tejfölt adunk hozzá.
A kihajtott rész az alany, amely a jelek szerint idegen megporzó, és amiatt potyog le a gyümölcse, mert nincs megfelelő porzója. Érdemes lenne beoltani, beszemezni egy másik fajtával, vagy legalább más fajtájú virágos gallyakat tenni a koronába, hogy a méhek könnyen megtalálják. Legegyszerűbb a szemzés, melyhez tavasszal erősen vissza kell vágni a kiválasztott vázágakat, és augusztusban beszemezni a lent kihajtott új hajtásokat.
A képen látható levélelhalások, amennyiben a növény gyökérzete egészséges, korábbi tartási hibára vezethető vissza. Télen leggyakrabban a szoba szellőztetésénél fellépő hideg levegő(huzat) okozhatja az akkor még fiatal zsenge levelek károsodását. Az elhalt levelekkel már sok tennivaló nincs: az elpusztult felületet éles ollóval vágja le, kevésbé lesz feltűnő a későbbiekben.
Ezek a hajtások biztosan nem erednek meg, ahhoz vastagabb, erősebb hajtások szükségesek! Ha kitelepitésnél 1-2 hétig nem kap napot, akkor hozzáedződik a tűző naphoz is.
Sötét helyen igazábl egyik szobanövény sem fog szépen fejlődni. Vannak, amelyek jobban bírják a fényszegény állapotot, de ők sem lesznek egy idő után mutatósak. az alábbi növények közül válogathat: - kukoricalevél (Aspidistra) - rákvirág (Aglaonema) - anyósnyelv (Sansevieria) - filodendron (Philodendron scandens) - szobai futóka (Scindapsus) (de világos foltjai elhalványulnak)
Kaktuszoknál gyakori jelenség, hogy a töve parásodik, megbarnul, úgy néz ki mintha kezdene fásodni. A barna színnek ez is lehet egyik, következményekkel nem járó, természetes oka. A kép alapján nem lehet eldönteni, hogy a folt rothadás-e, ha igen, akkor ott nedves, bomló, lágy résznek kell lennie. Amennyiben ilyet tapasztal, akkor a növény megmentésének egyetlen módja, ha a barna rész fölött kb. 3 cm-rel levágja az egészségesnek látszó részt, ha még itt is rothadó, barnás foltot észlel, akkor addig folytassa a vágást, amíg teljesen egészséges metszési felületet kap. Ha eddig eljut, akkor szárítsa be az egészséges metszési felületet, majd dugványként meggyökereztetheti. Ajánlom figyelmébe a Debreceni Pozsgástár című képes magazint, amelyben talál cikkeket a kaktuszok betegségeiről és az ellenük való védekezésről is. Hogyan készítsük fel a kaktuszokat a télre? A kaktuszokról - praktikus tanácsok Kaktuszok havi munkanaptára - november, december