3001. Ha ősz, akkor ebszőlő!
Amikor kerítés vagy rács mellé ültetjük, az évelő, gyorsan növő ebszőlő a verandából vagy teraszból egy árnyékos kis zugot teremt rövid idő alatt.
Amikor kerítés vagy rács mellé ültetjük, az évelő, gyorsan növő ebszőlő a verandából vagy teraszból egy árnyékos kis zugot teremt rövid idő alatt.
Az akácfa gyors növekedése és toleranciája a rossz talajjal szemben gondokat okozhat a háztulajdonosok számára. Ezek a fák úgy szaporodnak, mintha klónoznák őket, a saját elterjedt gyökereiken keresztül.
A karfiolt egész évben lehet termeszteni, amíg az évszaknak megfelelő fajtát választjuk. A karfiol termesztése elég sok helyet igényel, szóval ne termesszük, ha sok zöldséget szeretnénk négyzetméterenként.
Következő alkalommal, amikor tisztítószereket megyünk vásárolni, gondolkozzunk el azon, hogy mi lenne, ha nagylevelű növényeket vásárolnánk a lakás minden szobájába.
Káposztás töltött paprika: 1 fejes káposzta, 2 csomag kapor, 6 db zöldpaprika, fél kg darált hús, 10 dkg rizs, 1 fej vöröshagyma. A káposztát felcsíkozzuk, és a felét egy edénybe tesszük. Ráhelyezzük a darált hús, a főtt rizs és az finomra vágott, dinsztelt vöröshagyma keverékével megtöltött zöldpaprikákat, majd káposztával befedjük. Lassú tűzön megfőzzük, és kávéskanálnyi margarinba kb.. kávéskanálnyi lisztet és egy fél csomag finomra vágott kaprot, csipetnyi pirospaprikát keverünk. A káposztából kiszedjük a töltött paprikát, és ezzel a keverékkel berántjuk, majd visszahelyezzük a paprikákat. Tálaláskor tejfölt adunk hozzá.
Ha jól értem, már begyökeresedett almafát ültetett át új helyére. Az átültetés a fa "normális" növekedését megzavarhatta, ez okozta a késői virágzást. Javaslom, hogy a virágokat csípje ki, hiszen nem lesz idejük kifejlődni.
Tiszteletem! Virágzás idején is szabad tápoldatozni,de amelyek most (látszólag!)pihennek azoknál helyénvaló a szünettartás a növekedés megindulásáig!
Metélőhagyma (Allium Schoenoprasum) Nagyon bájos virágja van, de ami még ennél is fontosabb, a virágja is alkalmas saláták ízesításáre!
A leírás és képek alapján nem lehet meghatározni a jelenséget. Minden bizonnyal a fokozott öntözéssel és nedvességgel kapcsolatban áll képződése. Javaslom, hogy a gyep öntözését naponta csak 1 alkalommal és hajnalban illetve reggel végezzék, ne este, ne éjjel. Próbálják meg a fűfelületet kicsit szárazabban tartani.
Hasindító kutyatej. A veteményes gyógynövénye. A gyökér váladék petróleum szagú és ezt a vakond kifinomúlt orra nem viseli el. Vetése: március vége, április elje. Kiválóan megóvja növényeit,ha 5m-ként azt körbe veti a növény magjával. Minden évben újra el kell vetni. A növény magja kapható kell legyen a vetőmag boltokban, gazdaboltokban. Egy forgalmazót találtam, érdemes megkérdezni: Szentesi Mag Kft. 6600 Szentes Alsórét 154. Tel/fax:63-313-042, Tel.:63-401-001.