3001. Ha ősz, akkor ebszőlő!
Amikor kerítés vagy rács mellé ültetjük, az évelő, gyorsan növő ebszőlő a verandából vagy teraszból egy árnyékos kis zugot teremt rövid idő alatt.
Amikor kerítés vagy rács mellé ültetjük, az évelő, gyorsan növő ebszőlő a verandából vagy teraszból egy árnyékos kis zugot teremt rövid idő alatt.
Az akácfa gyors növekedése és toleranciája a rossz talajjal szemben gondokat okozhat a háztulajdonosok számára. Ezek a fák úgy szaporodnak, mintha klónoznák őket, a saját elterjedt gyökereiken keresztül.
A karfiolt egész évben lehet termeszteni, amíg az évszaknak megfelelő fajtát választjuk. A karfiol termesztése elég sok helyet igényel, szóval ne termesszük, ha sok zöldséget szeretnénk négyzetméterenként.
Következő alkalommal, amikor tisztítószereket megyünk vásárolni, gondolkozzunk el azon, hogy mi lenne, ha nagylevelű növényeket vásárolnánk a lakás minden szobájába.
Káposztás töltött paprika: 1 fejes káposzta, 2 csomag kapor, 6 db zöldpaprika, fél kg darált hús, 10 dkg rizs, 1 fej vöröshagyma. A káposztát felcsíkozzuk, és a felét egy edénybe tesszük. Ráhelyezzük a darált hús, a főtt rizs és az finomra vágott, dinsztelt vöröshagyma keverékével megtöltött zöldpaprikákat, majd káposztával befedjük. Lassú tűzön megfőzzük, és kávéskanálnyi margarinba kb.. kávéskanálnyi lisztet és egy fél csomag finomra vágott kaprot, csipetnyi pirospaprikát keverünk. A káposztából kiszedjük a töltött paprikát, és ezzel a keverékkel berántjuk, majd visszahelyezzük a paprikákat. Tálaláskor tejfölt adunk hozzá.
Ha 20 C vagy annál melegebb, egyenletes hőmérsékletű helyen tartja,a dugványok gyökerezése folytatódik. Az angyaltrombita gyökereztetését vagy tőzegben vagy perlitben javaslom, nem vízben. Gyökerezéshez zöld vagy legfeljebb félfás hajtásokat ajánlok.
Diófa gyökerét, legalább is annak többségét, ajánlott eltávolítani a talajból. 2-3 év várakozás után más fák már ültethetők. Az új fák telepítése előtt a talajt érdemes megforgatni és szerves trágyával dúsítani. A tujafélék fagyállók, nem szokta a fagy az edényben élő egyedeket károsítani. A tuja, mivel örökzöld, a fagyos időszak kivételével aktív állapotban van, anyagcserét folytat, tehát vizet igényel. Ha a földje télen kiszárad, a növény is kiszárad, elpusztul. Tél végi elhalását nem a fagy, hanem a vízhiány szokta okozni.
Először is az aljára agyaggolyót vagy üveggyöngyöt kell tenni 1-2 cm vastagságban, ez felelős a fölösleges víz elvezetéséért. Erre kell rétegezni a virágföldet, illetve savanyú mészmentes tőzeget, amennyiben húsevő növényekkel akar foglalkozni. Az egyes növények fényigényét szakkönyvekben megtalálja természetesen, ha fényigényes növényekkel akarja betelepíteni, akkor pótmegvilágításra van szüksége speciális növényes fénycsővel. Mivel elég kicsi az akvárium, ezért kis termetű fajokat lehet csak betenni, pl. Fittonia, Selaginella, Drosera, Dionaea.
A jelenleg szaporításra engedélyezett birsfajták között nincs öntermékenyülő fajta, ami elfogadható mennyiségű gyümölcsöt teremne. Szakemberek azt javasolják, hogy 2-3 fajtát termeljenek együtt a sikeres beporzás érdekében. Az Angersi, Berecki, Mezőtúri, Konstantinnápolyi fajták virágzása közel azonos időben történik, kölcsönös beporzásra alkalmasak. A felsorolt fajták oltványai faiskolákban beszerezhetők.