3001. Ha ősz, akkor ebszőlő!
Amikor kerítés vagy rács mellé ültetjük, az évelő, gyorsan növő ebszőlő a verandából vagy teraszból egy árnyékos kis zugot teremt rövid idő alatt.
Amikor kerítés vagy rács mellé ültetjük, az évelő, gyorsan növő ebszőlő a verandából vagy teraszból egy árnyékos kis zugot teremt rövid idő alatt.
Az akácfa gyors növekedése és toleranciája a rossz talajjal szemben gondokat okozhat a háztulajdonosok számára. Ezek a fák úgy szaporodnak, mintha klónoznák őket, a saját elterjedt gyökereiken keresztül.
A karfiolt egész évben lehet termeszteni, amíg az évszaknak megfelelő fajtát választjuk. A karfiol termesztése elég sok helyet igényel, szóval ne termesszük, ha sok zöldséget szeretnénk négyzetméterenként.
Következő alkalommal, amikor tisztítószereket megyünk vásárolni, gondolkozzunk el azon, hogy mi lenne, ha nagylevelű növényeket vásárolnánk a lakás minden szobájába.
Káposztás töltött paprika: 1 fejes káposzta, 2 csomag kapor, 6 db zöldpaprika, fél kg darált hús, 10 dkg rizs, 1 fej vöröshagyma. A káposztát felcsíkozzuk, és a felét egy edénybe tesszük. Ráhelyezzük a darált hús, a főtt rizs és az finomra vágott, dinsztelt vöröshagyma keverékével megtöltött zöldpaprikákat, majd káposztával befedjük. Lassú tűzön megfőzzük, és kávéskanálnyi margarinba kb.. kávéskanálnyi lisztet és egy fél csomag finomra vágott kaprot, csipetnyi pirospaprikát keverünk. A káposztából kiszedjük a töltött paprikát, és ezzel a keverékkel berántjuk, majd visszahelyezzük a paprikákat. Tálaláskor tejfölt adunk hozzá.
A legbiztosabb mód a vegetatív szaporítás amikor a fejlett új hajtásokat az anyanövénytől elválasztva tovább neveljük. A másik módja a merisztéma szaporítás,amikor a hajtáscsúcsból vett őssejtet forgó rotorban táptalajon szaporítjuk.(laboratóriumi körülmények szükségesek!) Harmadik módja a magvetés aminek a leírásához ez az oldal nagyon kevés annyira bonyolult és nagyon komoly felszerelés ill.tudás szükséges hozzá: Internetes keresőbe beírva az ´orchideaszaporítas´ szót találsz róla részletes anyagot.
A levélvégek száradása több mindenre utalhat: - száraz levegő, amely ilyenkor a fűtési szezonban igen könnyen előfordul, főként fűtőtest közelében, - tápanyaghiány, amely könnyen kiküszöbölhető némi levéldísznövényeknek összeállított folyékony, vagy korszerűbb, szabályozott tápanyagfeltáródású készítmény használatával. Ha nemrég lett átültetve, az új talaj valószínűleg biztosítja a magasabb tápanyagtartalmat. Ha a tartás nem változik, attól még a környezet igen, télen kevesebb a fény, szellőztetéskor hideg levegő érheti, a levegő páratartalma kisebb lesz... Alapvetően a fenti két ok lehet a ludas, érdemes mindkettőre odafigyelni. A száraz levegő ellen a növények csoportban történő elhelyezésével, nagyobb, agyaggolyóval töltött cserépalátét használatával, vízpermetezéssel vagy párologtatókkal lehet védekezni. Az alsó levelek hullása -főként a téli időszakban- nem biztos, hogy tartási hibára utal, az idősebb leveleitől gyakran megválnak ilyenkor a dracénák. A megfelelő tápanyagutánpótlás mellett azzal tehet legtöbbet a növényért, ha az öntözésre is nagy gondot fordít. Inkább határozottan öntözze a növényt, majd hagyja, hogy a talaj felső rétege (pár cm) kiszáradjon. Ezt lényegesen jobb megoldásnak tartom, mint a "gyakran keveset módszert", mert úgy sokszor nem tud átnedvesedni az egész földlabda. És van még egy alapszabály, ne álljon alatta a víz.
Nem tudom, melyik régióban lenne hasznos a tanács, Budapesten a nagyobb kertészeti áruházaknak szokott lenni, ajánlok egyet vidéken is: Rezes Kertészet Ebes 4. számú főút mellett Telefon: 30/ 239-8325 30/ 535-0325 Web: www.rezes-kerteszet.hu E-mail: rezes21@t-online.hu Nyitvatartás: Hétfő-Szombat: 8-18 ig, Vasárnap: 9-14 ig
A ficus növény levelében kevesebb a klorofill, ezért több fényre van szüksége ahhoz, hogy megfelelő mennyiségű tápanyagot termeljen magának. A levélhullás oka a téli fényhiány. A lehető legfényesebb szobába, az ablak mellé kell tenni, a fűtőtesttől távol. A hibiscusnál a levélvesztés: télen normális, ha eldob pár levelet, hiszen a hideg miatt nem kell akkora párologtató felület, és napfény sincs annyi. Tömeges levélvesztés viszont betegségre utalhat, meg kéne nézni alaposan, nincsenek-e élősködők a száron, vagy a virágföld tetején.
Valami a virágföldben, vagy a mulcsban lehet - ha abba ültette át a növényeket - lehet, ami csalogatja a muslincákat, és a bogarakat. A musclincák rothadó gyümölcsökre, édes dolgokra jelennek meg. Meg kéne nézni alaposan minden virágot, hogy melyiknek a levelén, szárán, esetleg a virágföldjének a tetején van a legtöbb. Mert kezelést igényel.