3001. Ha ősz, akkor ebszőlő!
Amikor kerítés vagy rács mellé ültetjük, az évelő, gyorsan növő ebszőlő a verandából vagy teraszból egy árnyékos kis zugot teremt rövid idő alatt.
Amikor kerítés vagy rács mellé ültetjük, az évelő, gyorsan növő ebszőlő a verandából vagy teraszból egy árnyékos kis zugot teremt rövid idő alatt.
Az akácfa gyors növekedése és toleranciája a rossz talajjal szemben gondokat okozhat a háztulajdonosok számára. Ezek a fák úgy szaporodnak, mintha klónoznák őket, a saját elterjedt gyökereiken keresztül.
A karfiolt egész évben lehet termeszteni, amíg az évszaknak megfelelő fajtát választjuk. A karfiol termesztése elég sok helyet igényel, szóval ne termesszük, ha sok zöldséget szeretnénk négyzetméterenként.
Következő alkalommal, amikor tisztítószereket megyünk vásárolni, gondolkozzunk el azon, hogy mi lenne, ha nagylevelű növényeket vásárolnánk a lakás minden szobájába.
Káposztás töltött paprika: 1 fejes káposzta, 2 csomag kapor, 6 db zöldpaprika, fél kg darált hús, 10 dkg rizs, 1 fej vöröshagyma. A káposztát felcsíkozzuk, és a felét egy edénybe tesszük. Ráhelyezzük a darált hús, a főtt rizs és az finomra vágott, dinsztelt vöröshagyma keverékével megtöltött zöldpaprikákat, majd káposztával befedjük. Lassú tűzön megfőzzük, és kávéskanálnyi margarinba kb.. kávéskanálnyi lisztet és egy fél csomag finomra vágott kaprot, csipetnyi pirospaprikát keverünk. A káposztából kiszedjük a töltött paprikát, és ezzel a keverékkel berántjuk, majd visszahelyezzük a paprikákat. Tálaláskor tejfölt adunk hozzá.
A madársóska elleni kezelés lényege, hogy ne legyen virágzó, vagy magot fogó állapotban az írtani kívánt növény: tehát fiatal, zsenge korban kell a herbicides kezelést folytatni. Elvileg a kétszikű egyéves gyomok elleni herbicidek jól hatnak. Mivel foltokban élnek, érdemes csak ezeket a növényeket kezelni. Persze, ha sok van, akkor nem érdemes ecsettel bajlódni.A Gyomstopot érdemes kipróbálni. A kezelést reggel vagy késő délután érdemes elvégezni, és be kéne lőni, hogy utána legalább 1 napig ne essen az eső, legyen ideje a szereknek felszívódni.
Kiírtani nem lehet barátságosan, így gyérítsd, és vidd ki őket egy száraz területre, messze a tótól. Egyébként a legegyszerűbb megoldás az a békaháló, de ezt majd jövőre, megelőzésként javasoljuk. Kis testű ragadozó hal is megoldás lenne pl sügér, koiponytok, mert megeszik az ebihalakat. A mocsári növények többnyire télálló, évelő növények. A hazánkban kedvelt fajok között egy-két kivétel azért akad, ilyen a vízi jácint, és a vízi saláta. Ezeket vagy szobahőmérsékleten, világos helyen kell teleltetni (bár ekkor is sok veszteségre számíthatunk), vagy minden évben vásárolunk belőlük tavunkba egy-két példányt, melyek hamar elszaporodnak.
Kézcsókom! A képen látható növény, egy nyílgyökér (Maranta leuconeura). Brazília trópusi esőerdeiből származik. Nagy páratartalmat kíván, szoba hőmérsékletű vízzel öntözzük, nyáron bőségesen, de mindig kerülje a túlöntözést és a kiszáradást! A hidegtől, és a szárazságtól barna foltok lesznek a levélen. Napos helyen a levelek sápadtak lesznek.
Üdvözlöm! Nem javaslom a fűzfák ültetését, mert az idővel benövi a szikkasztót! A szikkasztót úgy javaslom, hogy a kiásott gödörbe geotextíliát terítsenek, béleljék ki az egészet, majd ezután kulé-kaviccsal töltsék fel. Ezután bele lehet vezetni a csapadékot, majd a szikkasztó feléső részét is geotextíllel kell letakarni, nehogy a föld beszivárgása eldugaszolja. Ezután 30-40 cm földet terítsenek rá, és lehet füvesíteni, vagy akár ráültetni, de nem törvényszerű! Javaslom kis növésű cserjék, örökzöldek, illetve évelők ültetését. Kapcsolódó cikkek: Hogyan tegyük egyedivé a kertünket törpe örökzöldekkel? Milyen törpe örökzöldeket használjunk egy kerti oázis kialakításához?
A magról nevelt fa igen gyönge minőségű gyümölcsöt terem. Ezért a magoncot alanyként használjuk fel és a következő tavasszal ismert termőképességű anyafákról származó szemmel beszemezzük. A szemzett fácskák már a harmadik-negyedik évben teremni kezdenek. A szemzés tavasszal, a nedvkeringés megindulása után a legsikeresebb; a beszemzett alanyt meleg helyen kell tartani a megeredésig műanyag zacskó védelmében.