3001. Ha ősz, akkor ebszőlő!
Amikor kerítés vagy rács mellé ültetjük, az évelő, gyorsan növő ebszőlő a verandából vagy teraszból egy árnyékos kis zugot teremt rövid idő alatt.
Amikor kerítés vagy rács mellé ültetjük, az évelő, gyorsan növő ebszőlő a verandából vagy teraszból egy árnyékos kis zugot teremt rövid idő alatt.
Az akácfa gyors növekedése és toleranciája a rossz talajjal szemben gondokat okozhat a háztulajdonosok számára. Ezek a fák úgy szaporodnak, mintha klónoznák őket, a saját elterjedt gyökereiken keresztül.
A karfiolt egész évben lehet termeszteni, amíg az évszaknak megfelelő fajtát választjuk. A karfiol termesztése elég sok helyet igényel, szóval ne termesszük, ha sok zöldséget szeretnénk négyzetméterenként.
Következő alkalommal, amikor tisztítószereket megyünk vásárolni, gondolkozzunk el azon, hogy mi lenne, ha nagylevelű növényeket vásárolnánk a lakás minden szobájába.
Káposztás töltött paprika: 1 fejes káposzta, 2 csomag kapor, 6 db zöldpaprika, fél kg darált hús, 10 dkg rizs, 1 fej vöröshagyma. A káposztát felcsíkozzuk, és a felét egy edénybe tesszük. Ráhelyezzük a darált hús, a főtt rizs és az finomra vágott, dinsztelt vöröshagyma keverékével megtöltött zöldpaprikákat, majd káposztával befedjük. Lassú tűzön megfőzzük, és kávéskanálnyi margarinba kb.. kávéskanálnyi lisztet és egy fél csomag finomra vágott kaprot, csipetnyi pirospaprikát keverünk. A káposztából kiszedjük a töltött paprikát, és ezzel a keverékkel berántjuk, majd visszahelyezzük a paprikákat. Tálaláskor tejfölt adunk hozzá.
Üdvözlöm! A képen egy tölcsérjázmin (Mandevilla splendens) látható. Brazíliából származik, emlegetik még brazil szereleminda néven is. A félárnyékot és a szűrt napfényt kedveli, nyáron minden nap öntözze, de néha hagyja teljesen kiszáradni a talajt! Télen csak akkor kell öntözni, ha kókadnak a levelei. A telelés 7-15 °C-on kell megvalósítani. Nagyon intezvív növekedésű növény, az elvirágzás után csípje vissza a hajtás végeket, így lehet kicsit szabályozni a növekedését. Ha visszametszi, akkor a következő évben több virágot fog hozni, kb.: 10-15 cm-re kell maximum visszanyírni. A gyökereinek nagyon fontos, hogy tudjanak fejlődni, nőni, ezért nagy cserépbe kell tavasszal átültetni és foszforos műtrágyával hetente öntözni.
Kedves Halmy Péter! A fás dugványozás egy egyszerű vegetatív szaporítási mód. Előnye, hogy biztosan fajta azonos utódot kapunk, mert ugyanannyi kromoszóma van a dugványban is, mint az anyanövényben. Fás dugványozással szaporítják a ribiszkefajtákat és egyes gyümölcsfa alanyokat (myrobalan, birs). A dugványszedés időszaka lombhullástól az első fagyok beálltáig tart, de a fagytűrő fajokat, fajtákat még januárban is lehet szedni. Szedés után a dugványanyagot kötegeljük, címkézzük, nyirkos homokba vermeljük és a felhasználásig tároljuk. A dugványok méretre vágása a szedés után közvetlenül vagy a tél folyamán történik, de az eredés szempontjából előnyösebb az azonnali feldolgozás. A fásdugványok hossza általában 15-30 cm közötti, így egy jól fejlett vesszőből 2-3 dugvány is készíthető. A fás dugványok dugványozására sor kerülhet ősszel, legkésőbb október végéig (hogy legyen idő a gyökeresedés megindulására), vagy pedig tavasszal, amikor a talaj felső rétegei már elérték a 10 °C-ot.
Tisztelt kérdező! Mielőtt belekezdene egy pázsit/gyep kialakításába, érdemes először utána olvasgatni, hogy milyen módszerek vannak, mekkora keret áll a rendelkezésre, mivel a gyepszőnyeg leterítése lényegesebben gyorsabb és hatékonyabb, mint fűmaggal próbálkozni, viszont árban meglepően nagy különbségek vannak. Tanácsolom, hogy olvasson egy kis irodalmat a pázsit kialakításáról, és ha utána is kérdései vannak, nyugodtan írjon nekünk. Minél specifikusabb a kérdés, annál nagyobb segítségére lehetünk Önnek. Néhány olvasnivaló: Gyepesítés fűmagvetéssel Gyeptéglázás gyorsan szőnyegtekerccsel Milyen területeket gyepesítsünk? Melyek a leggyakoribb gyepbetegségek? Hogyan telepítsünk gyepszőnyeget? Hogyan alapozzuk meg a jövő évre a gyepünket? Pázsit vagy gyep? Melyiket válasszuk a kertünkbe?
Kedves István! Amikor az iskolában a záróvizsga volt, azon imádkoztunk, hogy ne a rózsa tételt húzzuk, mert azon mindenki elvérzett! Ez egy nagyon szép növény család, de erre külön szakosodnak emberek, mert annyira bonyolult ezeknek a növényeknek a rendszere, fajtái. A generatív keresztezések eléggé bonyolultak! A rózsáknál inkább a dugványozást, vagy a szemzést ajánlom! A kérdésre a válasz dióhéjban: egy finom szőrű ecsettel a keresztezni kívánt rózsa virág porait összegyűjtjük óvatosan, hogy az ecseten maradjon és a másik növény közepén található bibe szálat kenje be finoman. Ez a házi módszer nem garantálja, hogy a növény nem előzte-e már meg Önt és elvégezte a virágszexet!
Kedves Kérdező! Az Édenkert.hu egy magazin portál, sajnos egyelőre nem vagyunk kapcsolatban forgalmazó cégekkel. Viszont próbálja meg a következő weboldalon, legutóbb volt nekik ilyen növényük: http://www.egzotikusdisznovenyek.hu/