3001. Ha ősz, akkor ebszőlő!
Amikor kerítés vagy rács mellé ültetjük, az évelő, gyorsan növő ebszőlő a verandából vagy teraszból egy árnyékos kis zugot teremt rövid idő alatt.
Amikor kerítés vagy rács mellé ültetjük, az évelő, gyorsan növő ebszőlő a verandából vagy teraszból egy árnyékos kis zugot teremt rövid idő alatt.
Az akácfa gyors növekedése és toleranciája a rossz talajjal szemben gondokat okozhat a háztulajdonosok számára. Ezek a fák úgy szaporodnak, mintha klónoznák őket, a saját elterjedt gyökereiken keresztül.
A karfiolt egész évben lehet termeszteni, amíg az évszaknak megfelelő fajtát választjuk. A karfiol termesztése elég sok helyet igényel, szóval ne termesszük, ha sok zöldséget szeretnénk négyzetméterenként.
Következő alkalommal, amikor tisztítószereket megyünk vásárolni, gondolkozzunk el azon, hogy mi lenne, ha nagylevelű növényeket vásárolnánk a lakás minden szobájába.
Káposztás töltött paprika: 1 fejes káposzta, 2 csomag kapor, 6 db zöldpaprika, fél kg darált hús, 10 dkg rizs, 1 fej vöröshagyma. A káposztát felcsíkozzuk, és a felét egy edénybe tesszük. Ráhelyezzük a darált hús, a főtt rizs és az finomra vágott, dinsztelt vöröshagyma keverékével megtöltött zöldpaprikákat, majd káposztával befedjük. Lassú tűzön megfőzzük, és kávéskanálnyi margarinba kb.. kávéskanálnyi lisztet és egy fél csomag finomra vágott kaprot, csipetnyi pirospaprikát keverünk. A káposztából kiszedjük a töltött paprikát, és ezzel a keverékkel berántjuk, majd visszahelyezzük a paprikákat. Tálaláskor tejfölt adunk hozzá.
Kedves Dóra! A levendula vetéssel kapcsolatban én ilyet még nem hallottam, ez biztosan badarság, ilyen nincs. A vetést márciusban lehet végezni, a kikelt növényeket kis cserépben kell tűzdelni, majd május közepe felé ki lehet ültetni a növényt. A bazsalikom, vetése is időszerű, de mindenképpen a szobában, 25-30 °C a legjobb. Szintén május környékén lehet kiültetni a palántákat. A jövőt illetően, pedig: az árva kelés, nem igazán szabályozható, szerintem ugyanígy vessen, de áttelelő növény, azaz évelő. Jövőre nagyobb lesz csak. A magvetésnél figyeljen arra, hogy a földet a mag takarásra óvatosan, a magátmérő 2-3-szorosára legyen csak a föld vastagság, és természetesen soha nem száradhat ki, mert a csíra elhal.
Kedves Dóra! Szerintem a kaktusz valóban fagyás jeleit mutatja, ne tegyen vele semmit, tartsa melegebb helyen, talán virágozni is fog, és a nappal ellentétesen tartsa, hogy a fototropizmus miatt visszaegyenesedjen, azaz a fény felé növekedésének az erélyét próbálja kihasználni. A pajzstetvek ellen kizárólag felszívódó szerekkel lehet hatékonyan fellépni, ajánlom pl.: Actara 25 WG, Chess 50 WG . Ezzel Permeztezze le őket, egy tasakot oldjon fel 8 liter vízben, és öntözze is meg a növényt vele, az orchidea esetében - nedvesség tartó közeg hiányában - áztassa be cserepestől kb. 30 percre egy vödörben.
Tisztelt B.K.! Problémája tipikusan olyan probléma, amit teljes biztonsággal csak helyszínen történő vizsgálattal lehet meghatározni. Ebből a fotóból úgy tűnik, hogy a növények túl sűrűn lettek ültetve, és ahogy nőnek, egyre jobban árnyékolják egymást. Ebben az esetben fényhiány okozza e belső részek kopaszodását. De okozhatják a tüneteket kártevők (pl. ezüstfenyő levéltetű), vagy különböző gombabetegségek is. Javasoljuk, kérje tapasztalt szakember segítségét a helyszínen!
A hajtás természetes állapot, mert valószínűleg egy boltban vette őket ahol a benti hőmérséklet 20 fok felett volt. Tegye hidegre őket akkor a hajtás növekedése lassúbbodik (hűtőbe is lehet). Március közepén amikor már nincsenek fagyok, ki lehet ültetni őket.
Úgy látom gyapjas pajzstetűvel van dolgunk. Meg kellene próbálni a szappanos vízzel való lemosást, a fehér viaszváladék letörölgetését. Ha már ennyire elszaporodott, ki kell egészíteni a kezelést növényvédő szerrel. Alkalmas erre a Fito Pajzstetű elleni aerosol és a Substral Celaflor Careo is. A kezeléseket ismételni szükséges, és továbbra is figyelni kell az újbóli megjelenésükre a többi szobanövényen is. Üdvözlettel: Növényorvos