3016. Rozmaring teleltetése cserépben: így biztosan túléli a hideget
A rozmaring egy olyan fűszernövény, amely egy kis odafigyeléssel könnyedén átteleltethető. Mutatjuk, mire kell figyelni, hogy túlélje a telet!
A rozmaring egy olyan fűszernövény, amely egy kis odafigyeléssel könnyedén átteleltethető. Mutatjuk, mire kell figyelni, hogy túlélje a telet!
Vessük el a mítoszokat, és térjünk az egészséges étkezés útjára. Hogyan legyünk vegetáriánusok? – ez a leggyakoribb kérdés, amit hallunk. Erre adjuk meg az alábbiakban a nagyon egyszerű, de célravezető választ.
November eleje sokunk számára az elhunyt szeretteink megemlékezéséről szól. Ilyenkor általában új, friss virágokkal tesszük szebbé a sírokat. Lássuk, milyen virágokat érdemes a sírkerteknél elhelyezni, amelyek a mostohább körülmények közepette is tovább megélnek!
Cikkünkben felfedjük a helyes almatárolás titkait.Az almáknak -1 és 3ºC közti hőmérsékletre van szükségük, és akár plusz 5ºC is elegendő, hogy kétszer gyorsabban romoljanak.
A rozmaring nemcsak fűszernövény, hanem egy sokoldalú gyógynövény, aminek minden fűszeres kertben ott van a helye.
Tisztelt Kertbarát! A banánon ez a fehér lepedék (ami a képen nem látszik mert fény nem vetődik a növényre) a növény természetes nem felhasznált anyagok, és sók formájában történő kiválása, és kicsapoódása látható, vizes szivaccsal érdemes letörölni, letísztítani a növényt. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédő szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Luigi! A kép alapján ez a Buzogányvirág (Dieffenbachia) egy fajtája. Mutatós növény, szereti a vizet és a világos helyet, szárazságban és hideg hatására alsó leveleit folyamarosan elpotyogtatja. Tejnedve mérgező, vigyázni kell vele. Bővebben itt olvashat róla: Mit kell tudni a buzogányvirágról (Dieffenbachia)? Hogyan gondozzuk a buzogányvirágokat (Dieffenbachia)?
Kedves Aranka! A képen egy kőrislevelű juhar (Acer negundo) van. Nagyon szép növény, lehet cserjekét és faként is nevelni. Van egy flamingó nevű rózsaszínes fajtája, nagyon szép!
Kedves József! A rágásokról lehetetlen megállapítani, de két lapke faj gyakori tápnövénye a képen is látható szamóca (Fragaria sp.). ez a két faj, a: szamóca sodrómoly és a szamóca legyező moly. Védekezni ellene, rovarölő permetszerrel lehet.
Tisztelt Tóth László! Igen ez sajnos előfordulhat a növényvédelmi védekezéskor hogy a gyümölcs hamarabb érik mint az élelmezés egyészségügyi várakozási idő lejárta. Ezért az utolsó permetezésnél ne használjunk 21-30-napos egészségügyi lejáratú szert inkább gyengébb és kevesebb 5-10 napos egészségügyivárakozási idejű szert használjunk a gyümölcsök megvédéséhez. Az utolsó védekezésnél még számoljunk 5-7 nap tartalék időt, vagyis az utolsó permetezést úgy időzítsük hogy az élelmezési ügyi várakozási idő az érés előtt 5-7 nappal járjon le. Ha a növényvédőszer felszívódó szer volt akkor sajnos a szermaradék mennyiségén nem lehet változtatni, ez a növény szöveteibem, sejtjeibe is bekerül, mint vegyület. A kontakt szereknél alapos mosás után csökkenteni lehet a szermaradékot, és feldolgozással, de igazából ott is marad szer a növényi részben. Az egyedüli és legegészségesebb megoldás a permetezési idő, és a permetszer helyes megválasztása. A növényvédelmi munka komoly és felelőségteljes. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu