3041. 3+1 sövénynek való örökzöld
Az örökzöld fa ideális választás dekoratív és funkcionális sövénykerítések készítéséhez. Ha sövénykerítést akarsz készíteni, ültess tuját, magyalfát, eukaliptuszt vagy Cryptomeriát.
Az örökzöld fa ideális választás dekoratív és funkcionális sövénykerítések készítéséhez. Ha sövénykerítést akarsz készíteni, ültess tuját, magyalfát, eukaliptuszt vagy Cryptomeriát.
A könnyezőpálma (Monstera deliciosa) a mexikói esőerdők őshonos növénye. Gyönyörű levelei és termete miatt dzsungelhatást hoz a lakásba, de nem árt vigyázni vele, mert egyes részei mérgezők!
A kutyáink által fogyasztott élelmiszerek – beleértve a zöldségeket is – nagyon fontosak egészségük és élettartamuk szempontjából. Míg néhány zöldségféle nagyon hasznos, vannak mások, melyek apró emésztési problémákat, esetleg súlyos betegségeket vagy éppen halált okozhatnak, ha négylábú barátaink elfogyasztják.
A keményítőben gazdag, édes és zamatos zöldborsó egyike a legősibb kultúrnövényeknek. Ezt a hüvelyes zöldségfélét finom és tápláló magvaiért termesztik ősidők óta. Mára egyike a legnépszerűbb termesztett növényeknek, úgy a mérsékelt, mint a fél-trópusi égöv alatt.
Spenóttorta: 70 dkg spenót levél, 50 dkg krémsajt, 10 dkg reszelt sajt, 4 gerezd fokhagyma, 1 csokor újhagyma, 5 db tojás, 50 dkg leveles tészta. A leveles tésztával kibélelünk egy tortaformát. A spenótleveleket megpároljuk, majd hozzáadjuk a sajtot, az összeaprított hagymát, és sóval, borssal fűszerezzük. A kész masszát beleborítjuk a leveles tésztával kibélelt tortaformába, majd a spenótba kis mélyedéseket csinálunk, amelyekbe beleütjük a tojásokat. A massza tetejére is tészta kerül, aminek a közepébe egy kis lyukat vágunk. 200 C-on, 50 percig sütjük.
Kedves Őzike! Valami keveredés van, Ön vagy a Ficus elasticára gondol, amit a magyar "szleng" nevez gumifának (helyesen: szobafikusz), vagy a majomfára, aminek a latin neve Crassula argentea, ez hasonlít az Ön által leírt latin névre. Mivel a majomfa pozsgás növény, így azt könnyű ritkítani. A majomfa szaporítása: A dugványok könnyen meggyökeresednek. Készíthetünk hajtás- vagy levéldugványokat. Fontos, hogy a dugványokat néhány napig hagyjuk kiszáradni, mielőtt a földbe helyezzük őket. A növényeket ritkán öntözzük, és ne takarjuk le őket üveggel vagy műanyag fóliával. A ficus már kicsit több odafigyelést igényel. Nyesése, visszavágása: Mivel terebélyes növényről van szó, szükség esetén visszavághatjuk. Ha a hajtáscsúcsát vágjuk le, elágazik a növény. A levélhónaljakban új hajtásokat hoz. Tavasszal nyessük.
A Solanum muricatum nemcsak ausztrál dinnyebokor néven ismert, használják még a tojásdinnyét, a dinnyefát, körtedinnyét is. Rokonságban van a padlizsánnal, a burgonyával és a csucsorral. Ahhoz, hogy sokáig éljen, a földjét mindig tartsa enyhén nedvesen. Tegye meleg és világos helyre. Biztosítson neki magas páratartalmat. A dinnye a burgonyafélék családjába tartozik (csakúgy mint a paradicsom vagy a paprika), így jól hasznosítja a ló-, sertés- és juhtrágyát, de gazdaboltokban kapható műtrágyát is használhat (de megfelelő a virágos növények számára összeállított tápoldat is). Télen alacsony hőmérsékleten, lehetőleg világos helyen, visszafogott öntözés mellett a leanderéhez hasonló módon teleltetheti, de megoldható szobában is. Ez utóbbi esetben könnyen megnyúlhat a magas hőmérséklet miatt. Második évben késő tavasszal ki lehet ültetni szabadföldbe, tápanyaggal kifejezetten jól ellátott, morzsalékos talajba. A tápanyaggal és sok vízzel ellátott növények ehető termésekkel ajándékoznak meg minket akár már az első évben is, és jó néhány maggal, melyekből új növényeket szaporíthatunk. További információ: Frei Ferenc, Pálmaliget Kertészet http://www.palmaligetetmagyarorszagnak.com/
A gyertyavirág (Ceropegia woodii) eléggé fényigényes növény, valószínűleg sötétebb helyen van tartva. Nyáron szabadban célszerű tartani, félárnyékos helyen. Átültetni nem kell sűrűn, de a meleg hónapokban bármikor lehet. Laza, homokos talajba ültesse. A száron kis gumókat is hoz, ezekkel is lehet szaporítani. Ha sűrűbbre akarja nevelni, akkor a szárat tekerje bele a cserébe 1-2-szer, kis kaviccsal fogassa le, a szártagok szépen legyökereznek.
Abban az esetben igen, ha a padlás nem túl meleg! A fokhagymát füzérbe vagy csokorba kötve és felaggatva tárolhatjuk a kamrában, fészerben vagy a padláson. Meleg konyhában a fejek könnyen romlanak, száraz helyen pedig teljesen kiszáradnak.
Az Oncidium nemzetségnél az a "pocak" (bulba) a tápanyagraktár szerepét tölti be. A bulbából kinövő új hajtások a megerősödésig a régi bulbából táplálkoznak. Minél távolabb esik a régi bulba az új hajtástól, annál ráncosabb lesz, mivel a tápanyagkészletét már átadta az őt követő hajtásoknak. Baj akkor van, amikor az a bulba is ráncos, amiből az új hajtás még csak megindult növekedni. A ráncosság általában tápanyaghiányra és nem vízhiányra vall. Az öntözés gyakorisága sok mindentől (tartási körülmények) függ. Általános szabály, hogy az Oncidiumok öntözés után mihamarabb leszáradjanak, mivel gyökereik érzékenyek a pangó vízre. Átlagosan nyári időszakban hetente 2x, télen havonta 2x szükséges, ha közben ki tudott száradni.