3041. 3+1 sövénynek való örökzöld
Az örökzöld fa ideális választás dekoratív és funkcionális sövénykerítések készítéséhez. Ha sövénykerítést akarsz készíteni, ültess tuját, magyalfát, eukaliptuszt vagy Cryptomeriát.
Az örökzöld fa ideális választás dekoratív és funkcionális sövénykerítések készítéséhez. Ha sövénykerítést akarsz készíteni, ültess tuját, magyalfát, eukaliptuszt vagy Cryptomeriát.
A könnyezőpálma (Monstera deliciosa) a mexikói esőerdők őshonos növénye. Gyönyörű levelei és termete miatt dzsungelhatást hoz a lakásba, de nem árt vigyázni vele, mert egyes részei mérgezők!
A kutyáink által fogyasztott élelmiszerek – beleértve a zöldségeket is – nagyon fontosak egészségük és élettartamuk szempontjából. Míg néhány zöldségféle nagyon hasznos, vannak mások, melyek apró emésztési problémákat, esetleg súlyos betegségeket vagy éppen halált okozhatnak, ha négylábú barátaink elfogyasztják.
A keményítőben gazdag, édes és zamatos zöldborsó egyike a legősibb kultúrnövényeknek. Ezt a hüvelyes zöldségfélét finom és tápláló magvaiért termesztik ősidők óta. Mára egyike a legnépszerűbb termesztett növényeknek, úgy a mérsékelt, mint a fél-trópusi égöv alatt.
Spenóttorta: 70 dkg spenót levél, 50 dkg krémsajt, 10 dkg reszelt sajt, 4 gerezd fokhagyma, 1 csokor újhagyma, 5 db tojás, 50 dkg leveles tészta. A leveles tésztával kibélelünk egy tortaformát. A spenótleveleket megpároljuk, majd hozzáadjuk a sajtot, az összeaprított hagymát, és sóval, borssal fűszerezzük. A kész masszát beleborítjuk a leveles tésztával kibélelt tortaformába, majd a spenótba kis mélyedéseket csinálunk, amelyekbe beleütjük a tojásokat. A massza tetejére is tészta kerül, aminek a közepébe egy kis lyukat vágunk. 200 C-on, 50 percig sütjük.
Kedves Tordai család! A bougainvuillea esetében ez elő szokott fordulni, ha nem elég napfényt kap. A lépcsőházban gondolom, hogy enyhe az idő és világos, ezért "virágzik" most. A virágok egyébként színes fellevelek. A "virágzás" után erősen vissza kell metszeni! Az olajfának hideg kell a teleléshez 5-10 °C, mert ha 15 °C felé emelkedik a hőmérséklet, akkor a leveleit elkezdi hullajtani! Mindenképpen hűvösebbre kell tenni! Kapcsolódó cikkeink: Hogyan gondozzuk a murvafürtöt? (Bougainvillea) A murvafürt (bougainvillea) téli gondozása Miért nem virágzik a növényem?
Ha a Chilopoda osztály (az Google-ban van kép róla) százlábúi vannak Önnél, azok ragadozók, nem bántják a növényt. Üdvüzlettel: Növényorvos
A pozsgafát (Crassula ovata) egy igénytelen pozsgás növénynek tartják, ami többnyire igaz is. Habár semmit nem írt a tartási körülményeiről (hol található, milyen hőmérsékletben, milyen földje van, milyen gyakran öntözi, stb.), a levelek sárgulása és lehullása a téli időszakban leggyakrabban a túl magas hőmérsékletnek köszönhető. Az ideális neki a 10-12 °C, de ha picivel ez alá is menne, az sem árt neki. Az öntözés mértékét is csökkentse ebben az időszakban. Általában 2-3 hetente ajánlott meglocsolni (a megfelelő hőmérséklet mellett), de néha még ez is túl gyakori lehet. A következő két cikkünkből még többet megtudhat a növényről, és annak tartásáról: Hogyan gondozzuk a majomfánkat? A pozsgás pozsgafa
Üdvözlöm! A képen egy szoba páfrány (Polypodium ssp.) látható. A szűrt fényt kedveli. Ezért a szoba legvilágosabb részén helyezzük el, de tavasztól őszig közvetlen nap ne érje. Egész évben melegben tartsuk. Nyáron még a 18 °C-ot is elviseli, télen elegendő számára a 15-16 °C is. Egész évben öntözzük, nyáron bővebben, télen mérsékelten. A talaját ne hagyjuk kiszáradni. Ha elhanyagoljuk az öntözését, a levelek elsárgulnak, elpusztulnak . A túlöntözés sem tesz jót, mert a gyökerek a sok víztől szintén elpusztulhatnak. Az átültetést jól bírja, akár évente is átültethetjük tavasszal vagy nyáron. Laza szerkezetű virágföldbe tegyük. Az aktív növekedés időszakában kéthetente tápoldatozzuk, télen havonta egyszer. Kapcsolódó cikkek: Szobapáfrány (Nephrolepis exaltata) Hogyan gondozzuk az édesgyökerű páfrányt (Polypodium aureum)?
Üdvözlöm! A szilvafa nem támaszt különösebb igényt a talajjal szemben! Ültetéskor érdemes az ültető gödörbe kb 20 kg istálló trágyát tenni alulra, illetve minden évben trágyázza! A szilvafa 4. évben terem először, addig a koronát kell alakítani. Igényli a metszést, mert hajlamos nagyon benőni az ágrendszere. Minden évben szükség van ún, felügyeleti metszést alkalmazni. A szilvafát tavasszal kell ültetni! A áfonya már igényesebb növény: a termesztés sikerét az alacsony pH értéken kívül a talaj magas szervesanyagtartalma is befolyásolja. A víz szerepe a növény termesztésében kiemelkedő jelentőségű, mivel sekélyen gyökeresedik és ezen gyökerek a talaj leghamarabb kiszáradó rétegében helyezkednek el. A talaj nedvesen tartását mulcsolással segíthetjük. Különös fontosságú az augusztus-szeptemberi csapadék, mert ebben az időszakban történik a következő évi termőrügyek differenciálódása. Az áfonyabokrok kialakulásának aktív időszaka 6-8 év, de ennek ellenére az ültetés utáni évben már megjelennek az első virágrügyek. Sok sikert a pálinkához! Kapcsolódó cikkek: Mit kell tudni a szilvafákról? Áfonyával kapcsolatos cikkek