3046. Mit kell tudni a boróka bonsai metszéséről?
A metszés a törpe fácskák gondozásának szerves részét képezi. Cikkünkben az apró boróka metszéséről tudhatunk meg többet.
A metszés a törpe fácskák gondozásának szerves részét képezi. Cikkünkben az apró boróka metszéséről tudhatunk meg többet.
A gyorsan növő élősövény telepítése a legegyszerűbb módja annak, hogy udvarunkon élő falat húzzunk, és elrejtsük magánszféránkat a külvilág elől.
A december nem a leghidegebb téli hónapunk, és ilyenkor sok ködös reggelre és napos időre lehet számítani. A gyorsan halványuló fény miatt itt az ideje, hogy korán keljünk fel, és belevágjunk az olyan kerti munkákba, amelyeket még nem fejeztünk be!
A mézes-citromos karfiol elkészítésekor használhatunk bármilyen típusú mézet, amit szeretünk, legyen az gyengébb vagy erőteljesebb ízű. Most pedig lássuk, hogyan kell elkészíteni ezt a különleges ínyencséget!
Bármennyire is csodálkoznánk rajta, igenis létezik komposzt-tea. Lássuk, hogyan készítsünk komposzt-főzetet, amely trágyáz, ugyanakkor pedig megóv a betegségektől is!
Ha 20 C vagy annál melegebb, egyenletes hőmérsékletű helyen tartja,a dugványok gyökerezése folytatódik. Az angyaltrombita gyökereztetését vagy tőzegben vagy perlitben javaslom, nem vízben. Gyökerezéshez zöld vagy legfeljebb félfás hajtásokat ajánlok.
Diófa gyökerét, legalább is annak többségét, ajánlott eltávolítani a talajból. 2-3 év várakozás után más fák már ültethetők. Az új fák telepítése előtt a talajt érdemes megforgatni és szerves trágyával dúsítani. A tujafélék fagyállók, nem szokta a fagy az edényben élő egyedeket károsítani. A tuja, mivel örökzöld, a fagyos időszak kivételével aktív állapotban van, anyagcserét folytat, tehát vizet igényel. Ha a földje télen kiszárad, a növény is kiszárad, elpusztul. Tél végi elhalását nem a fagy, hanem a vízhiány szokta okozni.
Először is az aljára agyaggolyót vagy üveggyöngyöt kell tenni 1-2 cm vastagságban, ez felelős a fölösleges víz elvezetéséért. Erre kell rétegezni a virágföldet, illetve savanyú mészmentes tőzeget, amennyiben húsevő növényekkel akar foglalkozni. Az egyes növények fényigényét szakkönyvekben megtalálja természetesen, ha fényigényes növényekkel akarja betelepíteni, akkor pótmegvilágításra van szüksége speciális növényes fénycsővel. Mivel elég kicsi az akvárium, ezért kis termetű fajokat lehet csak betenni, pl. Fittonia, Selaginella, Drosera, Dionaea.
A jelenleg szaporításra engedélyezett birsfajták között nincs öntermékenyülő fajta, ami elfogadható mennyiségű gyümölcsöt teremne. Szakemberek azt javasolják, hogy 2-3 fajtát termeljenek együtt a sikeres beporzás érdekében. Az Angersi, Berecki, Mezőtúri, Konstantinnápolyi fajták virágzása közel azonos időben történik, kölcsönös beporzásra alkalmasak. A felsorolt fajták oltványai faiskolákban beszerezhetők.