3046. Mit kell tudni a boróka bonsai metszéséről?
A metszés a törpe fácskák gondozásának szerves részét képezi. Cikkünkben az apró boróka metszéséről tudhatunk meg többet.
A metszés a törpe fácskák gondozásának szerves részét képezi. Cikkünkben az apró boróka metszéséről tudhatunk meg többet.
A gyorsan növő élősövény telepítése a legegyszerűbb módja annak, hogy udvarunkon élő falat húzzunk, és elrejtsük magánszféránkat a külvilág elől.
A december nem a leghidegebb téli hónapunk, és ilyenkor sok ködös reggelre és napos időre lehet számítani. A gyorsan halványuló fény miatt itt az ideje, hogy korán keljünk fel, és belevágjunk az olyan kerti munkákba, amelyeket még nem fejeztünk be!
A mézes-citromos karfiol elkészítésekor használhatunk bármilyen típusú mézet, amit szeretünk, legyen az gyengébb vagy erőteljesebb ízű. Most pedig lássuk, hogyan kell elkészíteni ezt a különleges ínyencséget!
Bármennyire is csodálkoznánk rajta, igenis létezik komposzt-tea. Lássuk, hogyan készítsünk komposzt-főzetet, amely trágyáz, ugyanakkor pedig megóv a betegségektől is!
Tisztelt Tardi Aranka! Igen a nőszírmon a sok csapadék hatására a párás időben a szürke rothadás (Botritisz) lép fel a virágok szirmain. Védekezés ellene az Amistar nevezetű gombaölőszerrel lehetséges. Jó kertészkedést! Mezős Balázs növényvédelmi szakmérnök
A gránátalma itthon nagyon ritkán hoz termést, mégis érdemes tartásával fáradozni, mert nagyon szép látványt nyújt. Kisebb erkélyekre, vagy teraszra a törpe fajtát érdemes választani, amelyek 1-1,5 méteresre nőnek meg. A törpe gránátalma temperált körülmények között, szélvédett helyen, déli lejtőkön, déli fal tövében, szabadban is nevelhető, bár eredetileg szubtrópusi cserje. Remek habitusú, kompakt, sűrű, kb. 45-90 cm magasra nő, amely akár termést is érlel, ha a nyarat hosszú, kellemes ősz követi. Edényben nevelve, télen fagyvédett helyen teleltethető. Ha beérik, termése fogyasztható. A 'nana emperor' duplavirágú, lassú növekedésű, termést is érlelő fajta. Bonsainak kiváló. A féltörpe 'wonderful', az eredeti méret felére nő, meleg környezetben fogyasztható, 5-6 cm átmérőjű termést is érlel.
Üdvözlöm! Itt is igaz, hogy az olcsó a drága. A jobb minőség nagyban megnöveli a munka minőségét és tempóját. Javaslom Önnek, hogy az interneten nézzen használt damilos, elektromos fűszegélynyírót ami kb tizedére csökkenti a munkát és néhány ezer forintból biztosan tud venni.
Tisztelt Kertbarát! A képen a meggy klorotikus-nekrotikus gyűrűsfoltossága látható, mely virus eredetű betegség. Mezős Balázs növényvédelmi szakmérnök
Kedves Erzsébet! A levélen valószínüleg fekete rothadás tünetei vannak. Ez van összefüggésben a termés károsodással is. Ez egy gomba betegség, ami ellen pl.: Dithane-nal, réz-tartalmú szerekkel lehet védekezni. Nagyon fontos, hogy tavasszal lemosó permetezést kell végezni és rendszeresen kell permetezni!