3056. Javítani vagy kicserélni?
Ez tényleg dilemma lehet. Egyfelől, nem szeretnénk pazarolni és kidobni valamit, amit meg lehet javítani. Másfelől, nem akarunk megjavítatni valamit, ami újra és újra elromolhat.
Ez tényleg dilemma lehet. Egyfelől, nem szeretnénk pazarolni és kidobni valamit, amit meg lehet javítani. Másfelől, nem akarunk megjavítatni valamit, ami újra és újra elromolhat.
A cikk elolvasása lehetőséget ad arra, hogy jobban megismerjük a nyírfák családjába tartozó amerikai fekete nyírt.
A szomorúfüzek hálás, gyönyörű növények. Könnyen gondozható fák, ezért nagyon népszerűek. Cikkünkből kiderül, hogyan kell helyesen gondozni a szomorúfűzt.
A csavart fűzfából készült díszek gyönyörű dekorációs kellékek, és nagy előszeretettel használják őket esküvőkön. Lássuk, hogyan készíthetünk el egy díszítőelemet fűzfaágakból.
A puha és ízletes cukkinis kenyér igazán kedvelt reggeli étel. Tekintsünk meg egy pár ízletes, és gyorsan elkészíthető cukkini-kenyér receptet.
Kedves Kerttulajdonos! Az ültetési távolság valóban nagyon kevés. Ilyenkor előfordulhat, hogy később az erős oldalgyökerek "megemelik" a kerítés lábazatát. Javaslom, hogy tavasszal minden irányból, egyformán vágja vissza az oldalhajtásokat kb. a felére. Ezt minden évben megismételve sűrű szerkezetű, keskeny sövényt fog kapni, amely - ha a növények oldalt már összeértek - sövénynyíróval vágható.
Üdvözlöm! A rossz hírem az, hogy semmivel nem tudják őket elriasztani! Sajnos meg kell szokni a madarak jelenlétét, illetve át kell alakítani a helyet, a kéreg helyett esetleg talajtakaró növényekkel, vagy kaviccsal, kőzúzalékkal!
Kedves Emese! Ez egy valóban ritka növény: Cornus macrophylla névre hallgat, ez egy som-féle!
Tisztelt János! A végleges tőkeforma a 3. évben alakul ki, ezért azt javaslom, hogy a vesszőket hagyja rövidebbre, akkor is, ha a tőke több, mint 3 éves, de szerintem nem valószínű! Tehát: a lekötött kart hagyja rövidebbre és minden évben hagyja hosszabbra!
Kedves Brigi! Nem ismerem a könyvet, de nem hiszem, hogy bárkit félrevezetnének, hiszen azért szakmai lektoráláson megy keresztül. Az elképzelhető, hogy egyes könyvekben néha eltérő módon írnak ugyan azon növényről, de alapjába véve nagyon nem térnek el, de hangsúlyozom, a könyvet nem ismerem, de a kereskedelmi és szakmai szabályokat figyelembe véve, biztosan használható a könyv!