3056. Javítani vagy kicserélni?
Ez tényleg dilemma lehet. Egyfelől, nem szeretnénk pazarolni és kidobni valamit, amit meg lehet javítani. Másfelől, nem akarunk megjavítatni valamit, ami újra és újra elromolhat.
Ez tényleg dilemma lehet. Egyfelől, nem szeretnénk pazarolni és kidobni valamit, amit meg lehet javítani. Másfelől, nem akarunk megjavítatni valamit, ami újra és újra elromolhat.
A cikk elolvasása lehetőséget ad arra, hogy jobban megismerjük a nyírfák családjába tartozó amerikai fekete nyírt.
A szomorúfüzek hálás, gyönyörű növények. Könnyen gondozható fák, ezért nagyon népszerűek. Cikkünkből kiderül, hogyan kell helyesen gondozni a szomorúfűzt.
A csavart fűzfából készült díszek gyönyörű dekorációs kellékek, és nagy előszeretettel használják őket esküvőkön. Lássuk, hogyan készíthetünk el egy díszítőelemet fűzfaágakból.
A puha és ízletes cukkinis kenyér igazán kedvelt reggeli étel. Tekintsünk meg egy pár ízletes, és gyorsan elkészíthető cukkini-kenyér receptet.
Üdvözlöm! A kép alapján valamelyik orchidea hybrid, de a cserép tövét nem látom, hogy vannak-e gumók (pseudobulba) vagy sem, de a kép alapján orchidea féle.
Kedves Gábor! Előfordulhat, hogy kicsit túl lett öntözve a növény? Ezek lehetnek apró vízhólyagszerű képződmények. Ha kicsit visszafogja az öntözést, enyhülnek a tünetek. Az egész állományon, vagy minden levélen van a tünet? Néhány vírus is előfordulhat rajta, de ez elég ritka, nem hinném, hogy vírustünet lenne. Ha a foltok terjednek és elbarnulnak, akkor sajnos nem lehet mit tenni. Sajnos így látatlanban ennyit tudok mondani. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Vörös Árpád! Igen, az elszáradt, vagy elfagyott részeket el kell távolítani. A kép szerint szerencsére a károsodás nem komoly. Ennek a növénynek a vezérhajtását csak akkor szokták visszavágni, ha megsérül, egyébként a kívánt magasságig metszetlenül hagyják. Az oldalágakat tavasz végén metszik vissza kb. a felére, ezáltal a sövény sűrűbb lesz.
Üdvözlöm! A meleget nem bírja abszolút, illetve a párásabb levegőt szereti és a világos napos helyet. A talaja legyen mindig nyirkos, nagyon vízigényes! Ajánlom figyelmébe egy korábbi cikkünket: Hogyan neveljünk párnafüvet (Soleirolia soleirolii)?
Üdvözlöm! A válaszom: de! A gyümölcsfák már lassan el is virágoznak, de ha rugalmasak a vesszők, tehát nem törnek el hajlításra, akkor még élő szövetek vannak a fában, tehát él. Ha esetleg az ágak reccsenve törnek, akkor elpusztultak és cserére szorulnak!