3061. Tökfajták: ez a különbség a nyári és a téli tökök között
Bár a tök egy gyümölcs, a zöldségek családjába tartozik, és számos fajtája ismert. Ahhoz, hogy minél többet megtudjunk a tökről, olvassuk el az alábbi cikket!
Bár a tök egy gyümölcs, a zöldségek családjába tartozik, és számos fajtája ismert. Ahhoz, hogy minél többet megtudjunk a tökről, olvassuk el az alábbi cikket!
Valóban azok, aminek nevezzük őket, diók? Pontosan használva a szót, igen! De valami oknál fogva mégis inkább a makk elnevezést használjuk.
Alábbi cikkünk a nyírfák szerkezetére, fajtáira és betegségeire vonatkozó információkat tartalmaz. A világ majdnem minden részén megtalálható nyírfa nagyon népszerű, és sokféleképpen hasznosítják. Olvassuk el a legérdekesebb tudnivalókat, amelyek a nyírfákról szólnak...
A mitológiában gyógyászati és gazdasági felhasználásukkal kapcsolatban említik őket. A szomorúfűz nagyon érdekes és szép növény. Tudjunk meg többet erről a csodálatos fáról, amlely bár Kínában őshonos, Észak-Amerika nagy részén megtalálható..
Több legenda és történet kapcsolódik a karácsonyhoz. Cikkünkben most a fagyöngyöt vesszük nagyító alá, és bebizonyítjuk, hogy a fagyöngy sokkal több, mint a rózsaszín felhők és a titkon remélt csókok tárháza!
Kedves István! A pangó vizet egyetlen gyümölcsfa sem kedveli - károsodnak a gyökerek, sok a kórokozó. Magas csapadékigénye (7-800 mm/év) az almának, körtének diónak van, de pl a fekete bodza, áfonya kimondottan vízigényesnek mondott növény, valamint a mogyoró ültetése is lehetséges amely a héjasok közül a legigénytelenebb. A kerti munkához sok erőt és örömet kívánok!
Kedves József! Személy szerint nagyon fontosnak tartom az őszi és a kora tavaszi lemosó permetezést, hiszen az áttelelő kórokozókat igen nagy hatékonysággal tudjuk megtizedelni, és ezzel a módszerrel juttatjuk a lehető legkevesebb növényvédő szert a gyümölcsökbe. Természetesen szükség van az egész évi védekezésre is. A fertőző baktériumos levél- és gyümölcsfoltossággal szemben a virágzásban és utána réztartalmú szerrel érdemes permetezni. A különböző kártevők ellen (tarka és sárga diólevéltetű, gubacsatkák) pedig felszívódó rovarölő szerrel védekezhetünk. Bár a kiskertekben a diót nem szokták művelni, de nagyobb és szebb terméshozamot érünk el, ha a törzs körül gyomirtást végzünk úgy, hogy a talajt megmozgatjuk (így a talaj levegőztetését és a jó vízgazdálkodás elősegítését is elérjük). Érdemes a diót trágyázni is (a talajba bedolgozni 20-25 cm mélyen) - kálium- és nitrogénigényes növény. A kertészkedéshez sok erőt ás örömet kívánok!
Kedves Bea! Csemegeszőlő oltóvessző csapok lehetőleg ellenőrzött törzsültetvényből, esetleg évközben folyamatosan ellenőrzött termőszőlő ültetvényekből szedhetők. Az oltócsapokat, a késői időpont miatt, jelenleg csak szaporítóanyag előállító telepekről lehetne beszerezni. Az átoltást, ha a szaporítóanyag telepekről nem sikerül beszerezni, akkor javasolnám az átoltás későbbi időpontra történő elhalasztását, vagy a fásoltások helyett zöldoltás alkalmazását. A kérésével javaslom, forduljon a volt Szőlészeti Kutató Intézetekhez, vagy Kertészeti Egyetemhez, esetleg a megyei Agrárkamarákhoz, ahol többet segíthetnek az oltócsapok beszerzésénél. Üdvözlettel: Növényorvos
Tisztelt F.K.5.! Ön valóban nem szobafenyőt (ARAUCARIA EXCELSA) vásárolt. Az Ön által vásorolt fajta valószínűleg a CUPRESSUS MACROCARPA GOLDCREST, de teljes bizonyossággal fénykép alapján nehéz meghatározni a fajtát. (Szóba jöhet még a Chamaecyparis lawsoniana Ellwoodii fajtája, amit kis méretben szintén szoktak dekorációs célokra használni. Ez a fajta nagyobb méretben a kertekben is megtalálható, védett helyen teleinket jól tűri.) A növény nálunk nem telel át, rövid tenyészidejű örökzöld dekorációnak használják. Párás, hűvös, világos helyet igényel, fagypont körüli hőmérsékleten teleltessük mérséklet öntözés mellett. Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Nem kell komolyan venni az ennyire túlzó óvatosságot. Nyugodtam keverje össze, ugyanis ha a növénye vírusos, akkor az vagy a kukába kell, hogy kerüljön, vagy így is-úgy is fertőzni fog! Üdv