3061. Tökfajták: ez a különbség a nyári és a téli tökök között
Bár a tök egy gyümölcs, a zöldségek családjába tartozik, és számos fajtája ismert. Ahhoz, hogy minél többet megtudjunk a tökről, olvassuk el az alábbi cikket!
Bár a tök egy gyümölcs, a zöldségek családjába tartozik, és számos fajtája ismert. Ahhoz, hogy minél többet megtudjunk a tökről, olvassuk el az alábbi cikket!
Valóban azok, aminek nevezzük őket, diók? Pontosan használva a szót, igen! De valami oknál fogva mégis inkább a makk elnevezést használjuk.
Alábbi cikkünk a nyírfák szerkezetére, fajtáira és betegségeire vonatkozó információkat tartalmaz. A világ majdnem minden részén megtalálható nyírfa nagyon népszerű, és sokféleképpen hasznosítják. Olvassuk el a legérdekesebb tudnivalókat, amelyek a nyírfákról szólnak...
A mitológiában gyógyászati és gazdasági felhasználásukkal kapcsolatban említik őket. A szomorúfűz nagyon érdekes és szép növény. Tudjunk meg többet erről a csodálatos fáról, amlely bár Kínában őshonos, Észak-Amerika nagy részén megtalálható..
Több legenda és történet kapcsolódik a karácsonyhoz. Cikkünkben most a fagyöngyöt vesszük nagyító alá, és bebizonyítjuk, hogy a fagyöngy sokkal több, mint a rózsaszín felhők és a titkon remélt csókok tárháza!
Az eper (vagy inkább szamóca) igen tápanyagigényes növény és a vízigényét is érdemes komolyan venni, mivel vízhiány következtében leáll a fejlődése. A folyton termő eper/szamóca termesztésnek van egy közismert fortélya, mégpedig az, hogy az első néhány hétben megjelenő virágokat el kell távolítani, így jobb lesz a gyümölcsképzés, és a növény is jobban fogja érezni magát tőle. Szüret után is fontos a tápanyag-utánpótlás, a lombtrágyázást meghálálja a gyümölcs. Ha nem muszáj, akkor ne műtrágyázzuk. Ha mégis műtrágyázni szeretnénk, akkor tartsuk észben, hogy tápanyagigénye magas, sóérzékeny, tehát csak kloridmentes műtrágyák alkalmazhatók. (Az ideális N:P:K aránya 2:1:3)
Üdvözlöm! A keskenylevelű ezüstfa (Eleagnus angustifolia) szaporításánál jobb, ha egy ilyen hajtást kiemelünk és 20 cm-esre visszametszük, hogy a gyökér "elbírja" a növény tápanyag utánpótlását. Szerintem próbálják meg így, mert így biztosan sikerül! De ezen kívül lehet még bujtással és dugványozással is szaporítan!
Kedves kertészkedő! A mellékelt fényképek alapján úgy tűnik, hogy nem kap elég fényt. Próbálja megritkítani körülötte a növényzetet, és a virágzást elősegítő tápoldattal vagy trágyával kezelni.
Úgy tudom, őszibarack és kajszi kultúrákban kizárólag szüret után alkalmazható keleti és barackmoly ellen, és atkafelszaporító hatása miatt és mivel hamar hozzászokhatnak a kártevők, csak max 2-szer évente. Mivel egy gyakori kontakt szerről van szó, nagy a valószínűsége, hogy ezt azért nem mindenki tartja be. Van még lehetőség gyártónál érdeklődni, hogy mi a pontos ok, minden esetre ha már megtörtént, akkor nincs mit tenni. Üdvözlettel: Növényorvos
Üdvözlöm! Ez valamilyen ásványi kiválás! Mivel a cserép is agyag (azaz Kalcium az alapja) és az öntözővíz is tartalmaz sok-sok oldott ásványi anyagot (magnézium, kalcium stb...) és ez lehet a jeleség oka. A vízkő is hasonlóan képződik.