3091. Adventi kalendárium gyufásdobozokból
Nagyon sokféleképpen készíthetünk adventi kalendáriumokat úgy, hogy az egész család számára szórakoztató legyen. A következőkben megmutatjuk, hogyan készíthetünk adventi naptárat gyufásdobozokból!
Nagyon sokféleképpen készíthetünk adventi kalendáriumokat úgy, hogy az egész család számára szórakoztató legyen. A következőkben megmutatjuk, hogyan készíthetünk adventi naptárat gyufásdobozokból!
Íme még egy ügyes ötlet, hogyan készítsünk Adventi kalendáriumot - olcsó és kreatív megoldás.
Megesett már, hogy nem volt kéznél friss bazsalikom, oregánó, egy gumó szarvasgomba, vagy nem volt kedve fokhagymát pucolni? Gyorsan összedobott egy salátát, de úgy érezte még hiányzik belőle valami? Szívesen kipróbálna különleges fűszereket, ízeket, de nehezen beszerezhető vagy túl drága? Önnel is előfordult már, hogy kicsit sótlannak, íztelennek, unalmasnak találta a már kész ételeit? Esetleg nem mindenki eszi meg szívesen a családban a csípős levest, szószt, mártást, húst…?
Az istenfa egy európai eredetű virágzó növény. A növény a latin nevét (Artemisia) Artemis istennő után kapta. Az istenfának több elnevezése ismert: ebruta, istenfű, Isten fája, abrutüröm, seprőruta, istenfácska.
Hogyan készítsünk egyszerűen fenyőtobozból kis karácsonyfát? A fenyőtobozokat használhatjuk karácsonyi dekorációként vagy karácsonyfadíszként. Ez egy egyszerű kézműves foglalatosság. Kisebb gyermekeket is bevonhatunk, élvezni fogják.
Az elszíneződött paprikákat permetezze le Wuxal szuper kombinált műtrágya 0,3-0,4 % - os oldatával, a mikroelem hiányt megszünteti. Hasonlóan permetezze le a padlizsánt is, és öntözze bőségesen. Ne feledje talaját lazítani(kapálni), a levegőtlen talajban leáll a növények növekedése.
A fenyő hűvös, párás levegőt, nedves talajt kíván, olyan helyen tartsa, ahol ezek a jellemzőek. Ha cserépben él, akkor legyen nagy földlabdája, hogy a gyökérzetnek legyen helye. Nyáron napnak kitett, forró helyen nem tud megélni, ezért nyári hónapokra félárnyékba, és földre, ne betonra helyezze a cserepét. Remélem nem lakásban tartja, hanem szabadban. A kártevőről küldjön olyan képet, amiről fel lehet ismerni, leírása erre nem ad elegendő információt.
Szia! Szerintem valami tápanyaghiány állhat a háttérben, vagy a talaj pH-ja nem megfelelő, tehát az tolódott el kedvezőtlen irányba. Mivel hamarosan visszahúzódik, talán ki kellene ásni és jól feldúsítani a talaját! Üdv:Krisztián
Sajnos nehéz válaszolni erre a kérdésre, úgy tudom, hogy ez a növény a savas kémhatású talajokat kedveli, talán a földje nem megfelelő a számára, ezért jelentkeznek a tünetek. Legyengül és baktériumok, gombák támadhatják!