3091. Adventi kalendárium gyufásdobozokból
Nagyon sokféleképpen készíthetünk adventi kalendáriumokat úgy, hogy az egész család számára szórakoztató legyen. A következőkben megmutatjuk, hogyan készíthetünk adventi naptárat gyufásdobozokból!
Nagyon sokféleképpen készíthetünk adventi kalendáriumokat úgy, hogy az egész család számára szórakoztató legyen. A következőkben megmutatjuk, hogyan készíthetünk adventi naptárat gyufásdobozokból!
Íme még egy ügyes ötlet, hogyan készítsünk Adventi kalendáriumot - olcsó és kreatív megoldás.
Megesett már, hogy nem volt kéznél friss bazsalikom, oregánó, egy gumó szarvasgomba, vagy nem volt kedve fokhagymát pucolni? Gyorsan összedobott egy salátát, de úgy érezte még hiányzik belőle valami? Szívesen kipróbálna különleges fűszereket, ízeket, de nehezen beszerezhető vagy túl drága? Önnel is előfordult már, hogy kicsit sótlannak, íztelennek, unalmasnak találta a már kész ételeit? Esetleg nem mindenki eszi meg szívesen a családban a csípős levest, szószt, mártást, húst…?
Az istenfa egy európai eredetű virágzó növény. A növény a latin nevét (Artemisia) Artemis istennő után kapta. Az istenfának több elnevezése ismert: ebruta, istenfű, Isten fája, abrutüröm, seprőruta, istenfácska.
Hogyan készítsünk egyszerűen fenyőtobozból kis karácsonyfát? A fenyőtobozokat használhatjuk karácsonyi dekorációként vagy karácsonyfadíszként. Ez egy egyszerű kézműves foglalatosság. Kisebb gyermekeket is bevonhatunk, élvezni fogják.
A fiatal, egy-két éves növényeket a kitakarás után vagy a kiültetést követően vágjuk vissza, mert így dúsan elágazó bokrokat kapunk. A metszést a nyár folyamán is megismételhetjük. Ősz vége felé a töveket takarni kell, vagy fel kell szedni és fagymentes helyre vinni. A felszedett és becserepezett töveket világos, alacsony hőmérsékletű helyiségben, mérsékelt öntözés mellett teleltethetjük át. A rozmaring télen is hoz új hajtásokat; a lakást is díszíti és közben kellemes illattal frissíti a levegőt.
Az orgona kiírtása meglehetősen nehéz számos gyökeréből sarjhajtások fejlődnek, és ezek még évek után is megjelenhetnek. Az eredményes védekezés a mechanikai( ásóval, csákánnyal a talajban elérhető gyökerek kivágása, eltávolítása) mellett a hajtások lepermetezése bármelyik glifozát hatóanyagú gyomirtószerrel. Ezek a herbicidek csak a zöld lombon keresztül szívódnak fel, és jutnak le a gyökérbe, tehát majd csak a tavaszi lomb kifejlődése után végezhető a kezelés. A levelek lepermetezését többször javaslom megismételni. Cél, hogy a gyökérbe is lejusson a herbicid, hiszen ott tudja kifejteni az ölő hatását. Egy évi munka valószínűleg nem hoz végleges eredményt. Három éve küzdünk a kert fáira és a kerítésre felfutó vadszőlő és komló ellen, valamint a bodza elszaporodása ellen. Mi a megoldás?
Abban az esetben, ha a növény éppen növekedési időszakban van és csak az alsó 1-2 levél sárgul akkor természetes folyamat. Viszont ha az összes levél(kivéve azt amelyiket éppen fejleszti)kornyadozik, akkor baj van. Ez a baj lehet túlöntözéstől (ez a gyakori)vagy a nem megfelelő talajsűrűségtől. Ez utóbbi esetben lehet, hogy ritkán öntözöl, de a közeg nem tud kiszáradni ill.a sűrűsége miatt a gyökerek nem jutnak levegőhöz. Javaslom, vedd ki az ültetőközegből és akkor meglátod. Ha a gyökerei elhaltak vagy egyáltalán nincsenek, akkor a fentebb leírtak történtek. Azonnali átültetés, ha lehet ne!!!!! Mezőgazdasági boltban vásárolt "orchidea talaj"-ba, ha nincs más lehetőség akkor abba de úgy, hogy az egészet átrostálod egy nagy lyukú rostán és csak a nagy darabokba ültesd vissza. A többi kuka. Ha épek és egészségesek a gyökerek akkor:vagy megfázott (azt kiheveri) vagy betegség támadta meg (bár ez utóbbinak nem az elsárgult levél a jele) ha beteg, akkor olyan szerre lesz szükség, amely gomba és baktérium ellen javallott. Ezzel reggel áztatóra permetezni a növényt majd 10 nap múlva ismételni. sok sikert üdv
Az első egy aloe, de lehet haworthia is, a 2. agave sp., a 3. egy crassula féle. A növények fejlettségi szintje és a képek minősége, valamint a nagyítási lehetőség hiánya miatt többet mondani nem tudok. Üdv.: Ficzere Miklós
Én úgy látom, hogy kinyílási sorrendben alulról felfelé haladva teszi ezt, ami arra vall,hogy elvirágzik. Viszont a cserépben lévő talaj az biztos,hogy orchideatalaj? Én úgy látom, hogy neki nem ez a megfelelő közeg!