3091. Adventi kalendárium gyufásdobozokból
Nagyon sokféleképpen készíthetünk adventi kalendáriumokat úgy, hogy az egész család számára szórakoztató legyen. A következőkben megmutatjuk, hogyan készíthetünk adventi naptárat gyufásdobozokból!
Nagyon sokféleképpen készíthetünk adventi kalendáriumokat úgy, hogy az egész család számára szórakoztató legyen. A következőkben megmutatjuk, hogyan készíthetünk adventi naptárat gyufásdobozokból!
Íme még egy ügyes ötlet, hogyan készítsünk Adventi kalendáriumot - olcsó és kreatív megoldás.
Megesett már, hogy nem volt kéznél friss bazsalikom, oregánó, egy gumó szarvasgomba, vagy nem volt kedve fokhagymát pucolni? Gyorsan összedobott egy salátát, de úgy érezte még hiányzik belőle valami? Szívesen kipróbálna különleges fűszereket, ízeket, de nehezen beszerezhető vagy túl drága? Önnel is előfordult már, hogy kicsit sótlannak, íztelennek, unalmasnak találta a már kész ételeit? Esetleg nem mindenki eszi meg szívesen a családban a csípős levest, szószt, mártást, húst…?
Az istenfa egy európai eredetű virágzó növény. A növény a latin nevét (Artemisia) Artemis istennő után kapta. Az istenfának több elnevezése ismert: ebruta, istenfű, Isten fája, abrutüröm, seprőruta, istenfácska.
Hogyan készítsünk egyszerűen fenyőtobozból kis karácsonyfát? A fenyőtobozokat használhatjuk karácsonyi dekorációként vagy karácsonyfadíszként. Ez egy egyszerű kézműves foglalatosság. Kisebb gyermekeket is bevonhatunk, élvezni fogják.
A növény neve kései végzetfa, latinul Clerodendrum trichotomum. Ázsiai származású, nálunk kissé fagyérzékeny, ezért többnyire csak védett helyre ültetik. Gergely Díszfaiskola, Gödöllő Kapcsolódó cikk: Végzetfa (Clerodendron thomsonae)
Tisztelt Vasvári Tibor! Látatlanban nem lehet még csak tippelni sem, hogy mi lehet a probléma. Amit tehet nyugalmi állapotban semmi, utána a hámlást jól kitisztítani, és réztartalmú szerrel (rézkénlé) ecsetelni! Kérem, küldjön fotót a pontosabb diagnózis érdekében. Üdvözlettel: Növényorvos
Kedves Hömpölygő! A visszametszésről általánosságban azt kell tudni, hogy szerencsésebb vegetációs periódusban végezni, mert ilyenkor a szövetek osztódása intenzív, és a sebek még be tudnak forradni. Hideg időben a sérült felület fertőződhet, ill. könnyebben visszafagyhat. Az ideális metszési idő márciustól augusztusig tart. A fagyérzékeny növényeknél (a Leyland ciprus és a babérmeggy is ezek közé tartozik) a metszési idő betartása még fontosabb. Üdvözlettel: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Várja meg a tavaszt, akkor nagyobb szükség van egy serkentettebb gyökérnövekedésre! Üdvözlettel, Növényorvos
Kedves hömpölygő! Ez a fajta nagyon ellenálló és a legnagyobb termésű gesztenye! Az eurázsiai gesztenyére oltott fajta, nagyon jó választás! A talaj jó vízáteresztő, savanyú kémhatású, mélyrétegű legyen! Ezt tőzeggel lehet elérni, az ültetés előtt az ültető gödörbe alulra komposztált marhatrágyával keverje és ebbe ültesse el a fát! Akár nagyobb talajcserével is lehet ültetni (0,5-1 m3), de ez pénztárca függő! A rendszeres öntözést igényli! A sima szelídgesztenye is terem, egy idő után, ez lehet 10 év is, de termésben sosem múlja felül a nemesített fajtákat.