3091. Adventi kalendárium gyufásdobozokból
Nagyon sokféleképpen készíthetünk adventi kalendáriumokat úgy, hogy az egész család számára szórakoztató legyen. A következőkben megmutatjuk, hogyan készíthetünk adventi naptárat gyufásdobozokból!
Nagyon sokféleképpen készíthetünk adventi kalendáriumokat úgy, hogy az egész család számára szórakoztató legyen. A következőkben megmutatjuk, hogyan készíthetünk adventi naptárat gyufásdobozokból!
Íme még egy ügyes ötlet, hogyan készítsünk Adventi kalendáriumot - olcsó és kreatív megoldás.
Megesett már, hogy nem volt kéznél friss bazsalikom, oregánó, egy gumó szarvasgomba, vagy nem volt kedve fokhagymát pucolni? Gyorsan összedobott egy salátát, de úgy érezte még hiányzik belőle valami? Szívesen kipróbálna különleges fűszereket, ízeket, de nehezen beszerezhető vagy túl drága? Önnel is előfordult már, hogy kicsit sótlannak, íztelennek, unalmasnak találta a már kész ételeit? Esetleg nem mindenki eszi meg szívesen a családban a csípős levest, szószt, mártást, húst…?
Az istenfa egy európai eredetű virágzó növény. A növény a latin nevét (Artemisia) Artemis istennő után kapta. Az istenfának több elnevezése ismert: ebruta, istenfű, Isten fája, abrutüröm, seprőruta, istenfácska.
Hogyan készítsünk egyszerűen fenyőtobozból kis karácsonyfát? A fenyőtobozokat használhatjuk karácsonyi dekorációként vagy karácsonyfadíszként. Ez egy egyszerű kézműves foglalatosság. Kisebb gyermekeket is bevonhatunk, élvezni fogják.
Talán nem elég hűvös. De ettől még nem történik semmi baj velük, sokszor már januárban kihajtanak egy meleg időjárás front bejövetelekor. 5-10 fok között az optimális. Igazán földben lennének a legjobb helyen, mivel nem szükséges minden évben kiszedni őket csak kb három évente.Nárciszt is csak 6-7 évente szedjük ki, mert nem szereti a bolygatást. Üdvözlettel, Gack László/Budai Renáta. Kapcsolódó cikkek: Hagymások teleltetése Hagymások, gumós növények szaporítása
Kedves Liza! A szivarfa oltvány eddig is szabadban nevelkedett, nem szükséges takarni. Arra viszont figyeljen, hogy télen folyamatosan nedves legyen a földje, vagyis ha száraz és meleg tél van, öntözzön. A japán fűzből megpróbálhat törzseset nevelni. Az elképzelésein csak annyit módosítson, hogy a törzsön hagyjon ideiglenesen rövid (10-15 cm-re visszavágott) oldalhajtásokat törzserősítőként. Így erős törzset tud nevelni. A meghagyott oldalhajtások a végleges törzsmagasság és törzsvastagság elérése után eltávolítandók. Kellemes karácsonyi ünnepeket kíván: Gergely Díszfaiskola, Gödöllő
Üdvözlöm! Itt érdeklődjön: http://cserkert.hu/termek/522/diospyros_kaki_tipo_kaki_szilva.html
Az ültetés nem csupán a kinti hőmérséklet kérdése. A fagyok előtt 3-4 héttel november közepéig meg kell hogy történjen az elültetés, hogy a hagyma gyökérképződése meginduljon ezáltal az alvó állapot után tápanyagot tudjon felvenni. Az alvó állapot sok tápanyagvesztéssel jár, így a tápanyagoktól megerősődve képes a hagyma a telet átvészelni. Ennek hiányában nem biztos, hogy átvészeli, vagy a kártevőknek jobban ki van téve a legyengült hagyma. A virágládát oldalról takarni kell, mert az oldalsó földréteg nem elég vastag, a hagyma kifagyhat. Nem kell folyamatosan locsolni, de kissé nedves legyen a földje. Nem kell tápoldatozni, de ha a hajtás kibújása után kap tápoldatot az a virágképződést segíti. Üdvözlettel, Gack László/Budai Renáta Szívesen végzett őszi tennivaló: hagymások kiültetése Hagymások ültetése: melyiket, milyen mélyre?
Kedves József! A citromot és a murvafürtöt a lépcsőházi teleltetés után áprilisban célszerű kitenni, az éjszakai fagyok elmúltával. Mindenképpen védett helyre kell tenni őket, amíg a májusi igazi tavasz meg nem érkezik.