3091. Adventi kalendárium gyufásdobozokból
Nagyon sokféleképpen készíthetünk adventi kalendáriumokat úgy, hogy az egész család számára szórakoztató legyen. A következőkben megmutatjuk, hogyan készíthetünk adventi naptárat gyufásdobozokból!
Nagyon sokféleképpen készíthetünk adventi kalendáriumokat úgy, hogy az egész család számára szórakoztató legyen. A következőkben megmutatjuk, hogyan készíthetünk adventi naptárat gyufásdobozokból!
Íme még egy ügyes ötlet, hogyan készítsünk Adventi kalendáriumot - olcsó és kreatív megoldás.
Megesett már, hogy nem volt kéznél friss bazsalikom, oregánó, egy gumó szarvasgomba, vagy nem volt kedve fokhagymát pucolni? Gyorsan összedobott egy salátát, de úgy érezte még hiányzik belőle valami? Szívesen kipróbálna különleges fűszereket, ízeket, de nehezen beszerezhető vagy túl drága? Önnel is előfordult már, hogy kicsit sótlannak, íztelennek, unalmasnak találta a már kész ételeit? Esetleg nem mindenki eszi meg szívesen a családban a csípős levest, szószt, mártást, húst…?
Az istenfa egy európai eredetű virágzó növény. A növény a latin nevét (Artemisia) Artemis istennő után kapta. Az istenfának több elnevezése ismert: ebruta, istenfű, Isten fája, abrutüröm, seprőruta, istenfácska.
Hogyan készítsünk egyszerűen fenyőtobozból kis karácsonyfát? A fenyőtobozokat használhatjuk karácsonyi dekorációként vagy karácsonyfadíszként. Ez egy egyszerű kézműves foglalatosság. Kisebb gyermekeket is bevonhatunk, élvezni fogják.
Kedves Erika, fekete apró kártevő rengeteg van, segítene ha elárulná, hogy pontosan milyen növényt támadott meg. Ha a bambuszorchidea és a fikusz az Ön növénye és nem csak példa, akkor a fikuszon ezek a kártevők telepedhetnek meg: levéltetű, a takácsatka és a pajzstetű. Orchideán gyakoriak a gyapjas- és pajzstetvekFőleg akkor támadnak, ha a levegő páratartalma lecsökken, vagy nem megfelelő a ventiláció a növény körül. Általában a levelek fonákán telepednek meg először, és szívogatásukkal legyengítik a növényt. Az első jel, amire fel kell figyelni, a növényen megjelenő fényes, mézszerű, ragacsos foltok. Ezt a váladékot a levéltetvek termelik, általában hamarabb észrevehető, mint maga a kártevő. Ha tetveket találunk egyik növényünkön, azt azonnal különítsük el a többitől, mielőtt több növényt is megfertőzne. A tetveket mossuk le a növény leveleiről puha textillel. Ajánlható a következő lemosó keverék: 1 rész folyékony szappan, 1 rész tiszta alkohol, 3 rész víz. Ez a lemosás természetesen nem pótolja a rovarírtóval történő permetezést, mert olyan helyekre is elbújnak a tetvek, ahol szabad szemmel nem felfedezhetőek. A rovarírtós permetezést legalább háromszor 10 napos időközönként ismételjük meg, a biztonsági előírások szigorú betartása mellett.
Üdvözlöm! A képen egy ékszerorchidea (Ludisia discolor) van. Laza, jó vízáteresztő talajt kíván. Ezt tőzeg, perlit és moha keverékével el lehet érni. Nappalra: 25-30 C-ot szeret, ez éjszakára lehűlhet 11-15 C-ra is. Szereti a magas páratartalmat (ezért világosabb fűrdőszobában tartható is), közepesen fényigényű. Rendszeres -heti egyszer- tápoldatos öntözést igényel.
Én úgy látom, hogy ez még egy fiatal termés és az rothad, az pedig nem kórkép, hanem kalciumhiány. Tünetek: a termés rügy részének alján barna vagy fekete pöttyök alakulnak ki, amelyek a növény rothadásával egyre nagyobbak lesznek, a gyümölcsfakadás ideje alatti alacsony kalcium mennyiségnek tulajdonítják. A kalciumhiánynak két oka is lehet. Az egyik a túl magas nitrogén tartalmú műtrágya használata, a másik pedig az egyenlőtlen öntözés, amely során a tápanyagmennyiség folytonosan váltakozik. Kezelés: távolítsuk el a rothadt terméseket, majd szenteljünk nagyobb figyelmet az öntözésnek. Bővebben >>
Abban az esetben, ha a növény éppen növekedési időszakban van és csak az alsó 1-2 levél sárgul akkor természetes folyamat. Viszont ha az összes levél(kivéve azt amelyiket éppen fejleszti) kornyadozik, akkor baj van. Ez a baj lehet túlöntözéstől (ez a gyakori) vagy a nem megfelelő talajsűrűségtől. Ez utóbbi esetben lehet, hogy ritkán öntözöl, de a közeg nem tud kiszáradni ill.a sűrűsége miatt a gyökerek nem jutnak levegőhöz. Javaslom, vedd ki az ültetőközegből és akkor meglátod. Ha a gyökerei elhaltak vagy egyáltalán nincsenek, akkor a fentebb leírtak történtek. Azonnali átültetés, ha lehet ne!!!!! Mezőgazdasági boltban vásárolt "orchidea talaj"-ba, ha nincs más lehetőség akkor abba de úgy, hogy az egészet átrostálod egy nagy lyukú rostán és csak a nagy darabokba ültesd vissza. A többi kuka. Ha épek és egészségesek a gyökerek akkor:vagy megfázott (azt kiheveri) vagy betegség támadta meg (bár ez utóbbinak nem az elsárgult levél a jele) ha beteg, akkor olyan szerre lesz szükség, amely gomba és baktérium ellen javallott. Ezzel reggel áztatóra permetezni a növényt majd 10 nap múlva ismételni. sok sikert üdv
Üdvözlöm, A rózsa levelein foltosságot okozó betegségek közül valószínű, hogy ez a diplokarponos levélfotosság (kórokozó: Diplocarpon rosae). A foltok feketés színűek, csipkézettek vagy elmosódott szélűek, különböző méretűek, gyakran az erek mentén fejlődnek ki, és a foltok összefolyhatnak. A fertőzött levelek elsárgulnak, lehullnak, a tő elveszti leveleinek jelentős részét A kórokozó gomba a lehullott levelekben tartja fenn magát, onnan fertőzi vissza a rózsa leveleit, és a lehullott levelekkel telel át. Ezért a lehullott, foltos leveleket folyamatosan el kell távolítani, vagy a talajba be kell dolgozni, ezzel tudjuk a fertőzési forrást megsemmisíteni. E levélfolt-betegség esős időben szokott elterjedni, és fellépése tavasztól az őszi lombhullásig lehetséges. Ilyenkor szükséges a lomb permetezése foltbetegségek elleni gombaölő szerekkel, például: Orthocid, Dithane, Polyram, Fundazol, Amistar.