3091. Adventi kalendárium gyufásdobozokból
Nagyon sokféleképpen készíthetünk adventi kalendáriumokat úgy, hogy az egész család számára szórakoztató legyen. A következőkben megmutatjuk, hogyan készíthetünk adventi naptárat gyufásdobozokból!
Nagyon sokféleképpen készíthetünk adventi kalendáriumokat úgy, hogy az egész család számára szórakoztató legyen. A következőkben megmutatjuk, hogyan készíthetünk adventi naptárat gyufásdobozokból!
Íme még egy ügyes ötlet, hogyan készítsünk Adventi kalendáriumot - olcsó és kreatív megoldás.
Megesett már, hogy nem volt kéznél friss bazsalikom, oregánó, egy gumó szarvasgomba, vagy nem volt kedve fokhagymát pucolni? Gyorsan összedobott egy salátát, de úgy érezte még hiányzik belőle valami? Szívesen kipróbálna különleges fűszereket, ízeket, de nehezen beszerezhető vagy túl drága? Önnel is előfordult már, hogy kicsit sótlannak, íztelennek, unalmasnak találta a már kész ételeit? Esetleg nem mindenki eszi meg szívesen a családban a csípős levest, szószt, mártást, húst…?
Az istenfa egy európai eredetű virágzó növény. A növény a latin nevét (Artemisia) Artemis istennő után kapta. Az istenfának több elnevezése ismert: ebruta, istenfű, Isten fája, abrutüröm, seprőruta, istenfácska.
Hogyan készítsünk egyszerűen fenyőtobozból kis karácsonyfát? A fenyőtobozokat használhatjuk karácsonyi dekorációként vagy karácsonyfadíszként. Ez egy egyszerű kézműves foglalatosság. Kisebb gyermekeket is bevonhatunk, élvezni fogják.
Jó napot! A törpebanán sajnos hajlamos a tél közeledtével megcsúnyulni. Nagyon sok fény kell neki ilyenkor és 16 foknál melegebb telelő. A napi 8 óra megvilágítás (ami ráadásul hetekig borult égből jön) nagyon kevés neki. Próbálja nagyon világos helyre tenni és locsolja 2 hetente. A flamingó virágnak sajnos nem tudom, mi lehet a baja, érdemes átültetni és ezt is kevesebbet öntözni - lehetőleg esővízzel.
Jó napot! A képen úgy látom, hogy Kínai kenderpálma látható, ami nagyon jól telel védett helyen szabadban. Sajnos az alsó levelek barnulása teljesen normális ebben az esetben. (a növény bekerült egy számára nem annyira optimális környezetbe). Sebaj, tavasszal növekedésnek fog indulni, ha kikerül a szabadba.
Jó napot! A képen pajzstetvek láthatók a növény szárán. Viaszos kis páncéljuk alól szívogatják a nedveket, a permetszerek nem igazán ártanak nekik. Mindenképp felszívódó szerrel kellene lefújni a növényt (Pl Mospilan). Én úgy szoktam csinálni, hogy egy nagyobb edénybe beteszem a növényt, lefújom és az nagy műanyag edényt fóliával letakarom. Így dunsztolódik a vegyszerben és megfigyelésem szerint hatásosabb.
Kedves Bandi, A golgotavirágot tavasszal alaposan vissza kell vágni. Általában 20 centisre kell visszametszeni vagy 6-7 rügyet szabad meghagyni. Nem tudom, hogy magról vagy dugványról lett-e szaporítva. Előbbi esetben négy-öt évnek is el kell telnie, míg gyümölcsöt hoz. Az utóbbinál viszont általában elég 2-3 év. Üdv, Édenkertész
Jó napot! Sajnos így látatlanban nem tudom megmondani a növények pusztulásának az okát. Sokszor csak laboratóriumi vizsgálatokkal kimutatható gondok jelentkeznek, csakúgy, mint az embereknél. A növények is érzékeny lények, számtalan kórokozó támadhatja őket.