311. Cseresznye és meggy szedd magad - 2020 lista
A cseresznye már javában érik, a meggy ízesebb fajtái még csak most következnek. Összegyűjtöttük a hazai szedd magad gyümölcsösöket, ahol beszerezhető a nyár eleji ropogtatnivaló és befőttalapanyag!
A cseresznye már javában érik, a meggy ízesebb fajtái még csak most következnek. Összegyűjtöttük a hazai szedd magad gyümölcsösöket, ahol beszerezhető a nyár eleji ropogtatnivaló és befőttalapanyag!
A Magyar Nemzeti Parkok Hetén június 9-15. között a tíz hazai nemzeti park kedvezményesen látogatható családi programokkal várja a látogatókat.
A legtöbb városi kert kis alapterületű vagy hosszú és keskeny, ezért egyedi megoldásokat kíván a tulajdonostól, kerttervezőtől. 140 ötlettel segíthet minket a nemrég megjelent Jól tervezett kiskertek könyv.
2008. június 17.: Növényvédelmi előrejelzés. A Medárd időszak elsősorban a szőlőkben idéz elő igen veszélyes időszakot, almában és körtében a levélbetegségek erősödnek.
2008. június 24. Növényvédelmi előrejelzés: az erős felmelegedés csökkentette a szőlőperonoszpóra veszélyét, de elősegítette a rovarkártevők szaporodását.
Tisztelt Valcsi! Igen a leírtak szerint ezek a levéltetvek elég jól elszaporodtak. A felsorolt védekezési módók a kezedetleges egy két egyed esetén jók, de csak részben gyéríti a levéltetveket. A hatékonyabb védekezés érdekében a kémiai vegyszeres védekezést ajánlom. Ha enyhe idő van akkor a teraszra ki kell vinni a növéyneket és a következő rovarölő szerrel érdemes lepermetezni lefújni a növényeket. A levéltetvek ellen jó hatásfokkal védekezhetünk az Actara SC, a Karate 2,5WG, és Mospilan 20SP szerekkel. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Döme! A kép alapján nagy valószínűséggel monilia látható. Köznyelven: tűzelhalás. A beteg részeket azonnal le kell vágni és el kell égetni. Tavasszal és ősszel nagyon ajánlott egy lemosópermetezés, ami segít a gombabetegségek megelőzésében. A betegség kialakulásakor (a virágzáskor általában) permetezzen felszívódó gombaölő szerrel.
Kedves Döme! A képek alapján a körte levévélbolha diagnosztizálható. A korompenész rendszeres kisérője a kártételnek. Általában a nagy tápanyag felhalmozódás is segíti a jelenséget.
Kedves Döme! A képe alapján egy Jonagold fajtájú alma van. Az almaterméseken a lenticella foltosság és a taplófoltosság is okoz barna foltokat a héjon- Ez a jelenség elsősorban a kalcium hiánynak köszönhetően jelenik meg. A szárazság is hozzá járul, a betegség kialakulásához. Javaslom, hogy gazdaboltokban kapható szerrel pótoljon kalciumot a talajba!
Tisztelt Kovács Zita! A képen a Ficus microcarpa növény szép idős példányát látjuk, mely kedveli a félárnyékos helyet. A kártevő pedig a mostanában szobanövényeken is gyakran előforduló viaszos pajzstetű. Védekezni ellene a Mospilan 20 SG rovarölő szerrel lehet hatékonyan, a szer dobozán látható dísznövények számára előírt dózissal. Permetezés előt érdemes ledörzsölni, lemosni a fehér viaszos telepeket. A permetezést enyhe időben a szabadban kell elvégezni utána növényt be lehet vinni az előtérbe. A permetezést ismételjük majd 1-2 alkalommal. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu