3146. Elvirágzott cserepes krizantém: ezt sokan elfelejtik
Te is elcsábulsz minden ősszel, mikor meglátod a virágboltok környékén sorokban álló színpompás krizantémokat? Legtöbbször meg is próbálod kiültetni, aztán kipusztul? Így élheti túl!
Te is elcsábulsz minden ősszel, mikor meglátod a virágboltok környékén sorokban álló színpompás krizantémokat? Legtöbbször meg is próbálod kiültetni, aztán kipusztul? Így élheti túl!
Csaknem kétszer annyi tejtámogatást kapnak a termelők az idén, mint 2009-ben - nyilatkozta a Vidékfejlesztési Minisztérium.
Ha már volt alkalmunk egyszer igazi datolyát kóstolni, akkor nagy valószínűség szerint hamar beleszerettünk az ízébe. Én mindenesetre így jártam vele. Ismerkedjünk hát meg ezzel az egzotikus gyümölccsel!
Tél idején a kertünk csupasz és élettelen? Van egy jó hírünk: még a nyári bőséges növényzet nélkül is nézhet ki pompásan a kertünk. Itt az ideje, hogy létrehozzuk!
A napsütés tartalmazza a világítás teljes spektrumát, amire a növényeknek szükségük van a növekedéshez, ezért a benti növényeknek mesterséges világítást kell biztosítanunk, hogy hozzáférjenek a fotoszintézishez szükséges energiához.
Két féleképpen lehet a mocsári hibiszkuszt szaporítani: 1. magvetéssel, lassabb folyamat és nem biztos, hogy fajtaazonos növény lesz a kis magoncból 2. feltételes tőosztással ősszel vagy kora tavasszal. Ezt óvatosan kell csinálni!
Kedves Feri! A vitorlavirág szereti a heti két bőséges öntözést. Ha a cserépből szorosan, sűrűn jönnek a hajtások, akkor célszerű szétültetni több cserépbe, hátha segít!
A rózsákat lehetőség szerint októberben ültessük át. Az átültetés helyén tápanyagdús, humuszos földdel töltsük fel az ültetőgödröt és jól öntözzük meg. A rózsa tövét 15-20 cm vastagságban kupacoljuk fel földdel - ezt a felkupacolást tavasszal szüntessük meg. Tél végén, kora tavasszal metsszük a rózsát!
Hogy vajon mennyire sínyli meg a növény az átültetést, az attól is függ, hogy mekkora... de a szomorúfűz jó eséllyel túléli a bolygatást. Ősszel ültessük át, miután minden levelét lehullajtotta - azaz a nedvkeringése leállt - , vagy tavasszal rügyfakadás előtt.
A dión kétféle kártétel látható: a leveleken a dió szemölcsös gubacsatka kártétele látható. Ez ellen rügypattanáskor ajánlott permetezni atkaölő szerekkel, pl.: Flumite, Nissorun, Sanmite, Omite . A levelek kifejlődésekor, ha megjelennek a feltúnő sárga szemülcsök, tehát a felszaporodásuk eleján érdemes a kezelést megismételni. Bár jelenlétük feltűnő, látványos, általában a fákat nem veszélyeztetik a gubacsatkák. A diótermés zöld buroklevelének elfeketedését okozhatják kórokozók is, de élettani okok is. A képről ez nem állapítható meg. A dió héján belül a termés elpusztulása, aszalódása elszíneződés kiséretében elsősorban élettani okokra vezethető vissza.