3176. Melyik gyümölcsfát, bokrot, szőlőt mikor érdemes metszeni? Mutatjuk
Bár még tart a tél, nem árt felkészülni növényeink metszésére. Nem mindegy, hogy melyik gyümölcsfát, bokrot, mikor metsszük.
Bár még tart a tél, nem árt felkészülni növényeink metszésére. Nem mindegy, hogy melyik gyümölcsfát, bokrot, mikor metsszük.
A kerti törpék története távolabbi időkre nyúlik vissza, mint azt gondolnánk. Az 1800-as években jelentek meg, és teljesen máshogy néztek ki, mint a mai műanyagból vagy gipszből készült kerti törpék.
A talaj minőségének javítása rendkívül fontos, minden évben el kell végezni ezt a műveletet, mivel minden a a növényzet kimeríti a föld tápanyagát. Bemutatunk néhány tanácsot arra, hogy miként gazdagíthatjuk és tehetjük termékenyebbé a talajt.
A világ legismertebb virága a rózsa (Rösa), hosszú és izgalmas múltra tekint vissza. Oldalakat venne igénybe a teljes történeti áttekintés, ezért csak a legfontosabb és a legérdekesebb mozzanatokat foglaljuk össze.
Ha nagyon hideg időt mond az előrejelzés, jobb ha időben megvédjük korán virágzó és gyenge növényeinket, ezért takarjuk be őket valamilyen ruhaanyaggal. Amint az idő újra felmelegszik, vegyük le róluk a védőréteget.
Sajnos tűz ellen nincs orvosság. Amennyiben nem az egész szobafenyőt érintette az égés, akkor túl fogja élni, de a megperzselődött részek már nem lesznek a régiek. Érdemes megfürdetni a növényt, ill. hagyni, hogy kiheverje a sokkot.
A kertben termesztett növények nem igazán tartalmaznak D-vitamint, viszont a gombák, a tengeri halak, a tojás, a vaj, a máj annál inkább. Ezenkívül napi 10 percnyi napsütés is D-vitaminnal tölt fel minket.
A gyompálma azon ritka pálmafélék közé tartozik, amely szobai körülmények között is virágzik és termést érlel, amiről mag gyüjthető a szaporításhoz.<p>A gyompálmának a magjai kemény héjúak, ezért a sikeres csíráztatáshoz egy napra meleg vízbe kell áztatni. Ezután homokos tőzegbe kell rétegezni a magokat. Érdemes a csíráztató edényt műanyag fóliával lefedni, hogy ezáltal biztosítsuk számára a magasabb páratartalmat. Fontos, hogy 25 fok körüli hőmérsékelen kell tartani a magokat, ez segíti elő a kelést. Biztosítsuk a folyamatos vízutánpótlást rendszeres öntözéssel. Sok sikert!
A koreai jegenyefenyő (Abies koreana) igazán impozáns fenyő faj, igényességén túl jellemzője, hogy rendkívül lassú növekedésű, ezért meggondolandó, hogy érdemes e próbálkozni magvetésével. Ráadásul a különböző jegenyefenyő fajok kereszteződhetnek egymással, ezért gyakran előfordul, hogy hibrid - nem tisztán koreai - magoncok kelnek ki a magvetésből.
Mivel az időjárási körülmények a fenyő javára válnak nagy az esélye, hogy meg fog maradni a fácska! Biztosat én nem mondhatok, csak azt, hogy idővel ki fog derülni!