3176. Melyik gyümölcsfát, bokrot, szőlőt mikor érdemes metszeni? Mutatjuk
Bár még tart a tél, nem árt felkészülni növényeink metszésére. Nem mindegy, hogy melyik gyümölcsfát, bokrot, mikor metsszük.
Bár még tart a tél, nem árt felkészülni növényeink metszésére. Nem mindegy, hogy melyik gyümölcsfát, bokrot, mikor metsszük.
A kerti törpék története távolabbi időkre nyúlik vissza, mint azt gondolnánk. Az 1800-as években jelentek meg, és teljesen máshogy néztek ki, mint a mai műanyagból vagy gipszből készült kerti törpék.
A talaj minőségének javítása rendkívül fontos, minden évben el kell végezni ezt a műveletet, mivel minden a a növényzet kimeríti a föld tápanyagát. Bemutatunk néhány tanácsot arra, hogy miként gazdagíthatjuk és tehetjük termékenyebbé a talajt.
A világ legismertebb virága a rózsa (Rösa), hosszú és izgalmas múltra tekint vissza. Oldalakat venne igénybe a teljes történeti áttekintés, ezért csak a legfontosabb és a legérdekesebb mozzanatokat foglaljuk össze.
Ha nagyon hideg időt mond az előrejelzés, jobb ha időben megvédjük korán virágzó és gyenge növényeinket, ezért takarjuk be őket valamilyen ruhaanyaggal. Amint az idő újra felmelegszik, vegyük le róluk a védőréteget.
Kedves naturella! Szerintem (99%), hogy ez egy termő, azaz kislány virág!
Üdvözlöm! A tőosztást mindenképpen tavasszal kell végezni. Nagyon ügyeljen, hogy sem az anyanövény sem pedig a sarjnövény ne sérüljön!
Tisztelt GImre! A képen a penicilliumos gyümölcsrothadás tünetei láthatók. A gyümölcs felületén gyorsan növekvő világosbarna vizenyős rothadó foltok láthatók. A gyümölcs húsában mélyen behúzódó világosbarnás zöldes vizenyős foltok, rothadás jelenik meg. Védekezni a ventúriás varasodás elleni szerekkel ( Dithane M-45, Chorus 50WG, Kocide 2000, Topas 100 EC) lehet a vegetációban. A szüretkor viszont fontos a sérülés mentes szedés, ami szintén forrása lehet a gombás betegségnek. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kovács Gyula! Az első képen a cseresznye fómás betegsége látható. Az éretlen gyümölcsön barna foltok jelennek meg, az érő gyümölcsön pedig barna foltot elmosódott szélű élénk piros udvar veszi körül. Az érett gyümölcsön fakóbarna besüppedő foltok találhatók. A betegség csak csapadékos években jelentkezik. Védekezni sziromhullás után rendszeresen 10 naponként kell a következő permetszerekkel Topsin-M 70WDG, Dithane-M 45, Polyram DF. A második és a harmadik képen pedig szintén csapadékos évben jelenik meg a kajszin a ventúriás varasodás. (A himlő vírusos betegség, ami nem csak a gyümölcsön és levélen okoz foltosodást, hanem a magon is. Ez ellen nem lehet védekezni. A vírus vektorok levéltetvek ellen rendszeresen rovarölő szerrel kell védekezni.) A ventúriás varasodás ellen Dithane M-45, Topsin-M 70WDG. Topas 100 EC, Chorus 50WG, Kocide 2000 gombaölőszerekkel lehet a vegetációban a szirom hullás után 10 naponta, kombinálva rovarölő szerrel. A metszés és a túlkötődés esetén a gyümölcsritkítás, elengedhetetlen fitotechnikai munkaművelet a szellős koronájú fa és a szép nagy egészséges gyümölcsök kineveléséhez. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Zsolt! Ne aggódjon! Ezek a gombák nem jelentenek veszélyt a növényére. Mivel ezek a gombák korhadéklakók, ezért a korhadó ültető közegben nagyon jól érzik magukat! amit lát ezekből szedje ki, virágzás után ültesse friss keverékbe! Valószínüleg már régi lehetett a keverék!