3201. Duku - a trópusok gyümölcse
A Meliaceae (mahagonifélék illetve imafüzérfafélék) családhoz tartozó langszat- vagy lanzafa fajtáit két főtípusba sorolják, egyik a duku, a másik pedig a langszat.
A Meliaceae (mahagonifélék illetve imafüzérfafélék) családhoz tartozó langszat- vagy lanzafa fajtáit két főtípusba sorolják, egyik a duku, a másik pedig a langszat.
A történészek szerint a ginsenget észak-Kína hegyeiben fedezték fel körülbelül 5000 évvel ezelőtt. Ennek a népszerű gyógynövénynek főként a gyökerét használják fel.
Hozzávalók: 3-4 darab sárgarépa, 2 darab krumpli, 1 gerezd fokhagyma, 1 kanál rizs, 1 kiskanál vaj, só.
2011. február 3.-án megrendezésre került az I. Országos Kertészeti és Öntözéstechnikai Konferencia. A rendezvény célja, hogy a kertészeti és öntözéstechnikai újdonságok bemutatása mellett korszerű, eredeti marketing és értékesítési ismeretek átadásával segítse a kertészeket. A konferencia telt házzal, több mint 110 kertészeti cég, 140 ember részvételével zajlott le.
Egy mondatban így lehet összefoglalni a Konyhakiállítást, amely 2011-ben is változatos és élményekben gazdag módon kalauzolja el látogatóit a konyha világába.
Kedves érdeklődő! Az ananász tipikus trópusi növény elegendõ napfényt és csapadékot igényel, ez utóbbi eloszlására érzékeny.Az ananász valamennyi jó fizikai tulajdonságú talajon eredményesen termeszthetõ. Nagyon fontos a talaj jó vízelnyelõ képessége. A kötött agyagtalajok alkalmatlanok, mivel az ananász nem tûri a vízborítást. A lösz vagy homokos lösztalajok a legkedvezõbbek, de a tápanyaggal jól ellátott homoktalajok is megfelelnek. A nitrogénen és foszforon kívül aránylag sok káliumot igényel, magnézium- és vasigénye is jelentõs. A túlzott N- és P-ellátottság gyümölcsrothadást idéz elõ, a kálium javítja a termés ízét és a növény ellenálló képességét, a nagy kalciumtartalom pedig klorózist okoz. A talaj optimális pH-értéke 4,5-5,5 lösztalajokon 5,5-6,2 között van.A termesztett ananász virága önsteril, és csak abban az esetben hoz magot, ha vadon élõ fajták is találhatók az ültetvényben. A magról kelt növény 2-2,5 év után hoz gyümölcsöt. Magról való szaporításával csak új fajták elõállításakor foglalkoznak. A vegetatív úton szaporított növények mintegy másfél év múlva hoznak termést.
Kedves Érdeklődő! Sajnos nem tudjuk, de talán a Sieberz tud segíteni. üdvözlettel:
Kedves Kata! pedig egyáltalán nem bonyolult, annyira metszi meg, amennyire csak akarja. Lehet drasztikus és kevésbé drasztikus is. Annyi a lényeg, hogy metszés után a vessző végén lévő rügyek hajtanak ki, ezt az ún. csúcsdominancia okozza, amely általánosan igaz a növényekre. Tehát ha a talajfelszíntől távol, csak a hajtás legvégét metsszük vissza, a növény attól még nem lesz bokrosan elágazó, mert csak a legfelső 1-2 rügy fog kihajtani. tehát, ha bokrosodás a cél, jobban meg kell metszeni... legyen bátor, nem tudja bántani a növényt! Leander metszése: ősszel vagy tavasszal jobb? Dézsás növények felkészítése a szezonra
Kedves Magdi! Sokan próbálkoznának a homoktövis termesztésével, azonban tudniuk kell, hogy a gyümölcs gondozása roppant kézimunka-igényes foglalatoskodás.A homoktövis telepítésénél a megfelelő fajták megválasztása rendkívül fontos. A Gyógynövény Kutató Intézet Rt. (2011 Budakalász, Lupaszigeti u. 4.) a szaporítóanyag forgalmazásával és szaktanácsadással segíti a megfelelő fajták kiválasztását.. Közülük a korai Csuszkaja, majd az Obilnaja, Oranzsevaja és a kései Jantalnaja fajtákkal folyamatos érés érhető el. Az első fajta tövises, de a nagyméretű bogyók ritkán helyezkednek el a vesszőn, míg a többi fajta tövismentes, így kézzel viszonylag könnyű a betakarításuk. A termőfajtákhoz 1:10 arányban szükséges porzófajta is. Az ültetvény 3-4 év múlva fordul termőre, és 8-10 évig bő termést adhat. TEHÁT 1-1-tő nem biztos, hogy teremni fog. Hogyan termesszünk homoktövist (Hippophae rhamnoides)? A sejtvédő homoktövis
Kedves Érdeklődő! Nem jó, ha a cicája rágja a növényeket, mert nagyon sok szobanövény mérgező. vegyen a cicusnak macskafüvet vagy macskamentát, majd azt rágja. A dracénával nme sokat tehet, vágja vissza és ápolja úgy, ahogy szokta. talán helyrejön. A dracéna gondozása egyszerű, jól tűri a kevésbé világos, alacsony páratartalmú környezetet és a ritkább locsolást is.A dracénát elég hetente egyszer öntözni. Ne hagyjuk, hogy 1-2 óránál tovább álljon az alátétben levő vízben. A melegebb hónapokban lehetséges, hogy több vizet igényelnek. Fontos, hogy sose hagyjuk a talajt teljesen kiszáradni!Ha dracénánk leveleinek széle kezd barnás lenni, akkor öntözzük esővízzel, ha kókad, akkor az a túlöntözés vagy a vízhiány oka lehet. Ha a növény törzse túl hosszú és kopasz, visszavághatjuk a kívánt nagyságúra, mert az új levelek hamarosan meg fognak jelenni.