3201. Duku - a trópusok gyümölcse
A Meliaceae (mahagonifélék illetve imafüzérfafélék) családhoz tartozó langszat- vagy lanzafa fajtáit két főtípusba sorolják, egyik a duku, a másik pedig a langszat.
A Meliaceae (mahagonifélék illetve imafüzérfafélék) családhoz tartozó langszat- vagy lanzafa fajtáit két főtípusba sorolják, egyik a duku, a másik pedig a langszat.
A történészek szerint a ginsenget észak-Kína hegyeiben fedezték fel körülbelül 5000 évvel ezelőtt. Ennek a népszerű gyógynövénynek főként a gyökerét használják fel.
Hozzávalók: 3-4 darab sárgarépa, 2 darab krumpli, 1 gerezd fokhagyma, 1 kanál rizs, 1 kiskanál vaj, só.
2011. február 3.-án megrendezésre került az I. Országos Kertészeti és Öntözéstechnikai Konferencia. A rendezvény célja, hogy a kertészeti és öntözéstechnikai újdonságok bemutatása mellett korszerű, eredeti marketing és értékesítési ismeretek átadásával segítse a kertészeket. A konferencia telt házzal, több mint 110 kertészeti cég, 140 ember részvételével zajlott le.
Egy mondatban így lehet összefoglalni a Konyhakiállítást, amely 2011-ben is változatos és élményekben gazdag módon kalauzolja el látogatóit a konyha világába.
A képen egy álkörmös, vagy más néven karmazsinbogyó (Phytolacca americana) látható. Nagyon gyors növekedésű növény, amely Amerikában őshonos. Egyes részei (bogyói, gyökere legfőképp) erősen mérgezőek a legelő állatokra és az emberre. Régebben ételfestékként, borszínezékként használták, de élmiszeripari felhasználása mára már tilos.
Üdvözlöm! A képen egy japán kamélia (Camellia japonica) látható. Két korábbi cikkünkban minden kérdésére választ talál: http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/kamelia-camellia-gondozasa/3375/ http://www.edenkert.hu/diszkert/diszfak-es-cserjek/kamelia-camellia-gondozasa/3396/
Üdvözlöm! A fenyő magvetésre is igaz, mint minden magvetésre: nem szabad kiszáradnia, mert a megeredt kis növény csíra elpusztul, ha kiszárad. Laza, jó vízgazdálkodású tápanyagban gazdag földbe vesse el (ültesse), úgy hogy a magátmérő 2,5-3 szorosa legyen a magot takaró földréteg. Javaslom, hogy minden nap öntözze, de pangó víz ne legyen alatta! A leander magonccal kapcsolatban: a telelést 15 C körüli világos helyiségben kell teleltetni, heti kevés öntözéssel. A lépcsőházak kiválóan alkalmasak erre.
Tisztelt Borska! A Ficus microcarpa 'Ginseng' napos helyet kedveli és viszonylag jó szárazságtűrő növény mert a gyökerei jó tárolják a vizet. Az ásványvízzel való öntözés helyett a locsoló kannába 2-3 napot állt vizet ajánlom, mely lágy víz és a bonsai fák öntözéséhez kifejezetten ajánlott. A talaj ásványi anyag tartalmát növelni pedig kötöttebb talaj hozzáadásával, és tápoldatozással lehet. A tüneteket leírva a fácskát napos, és száraz helyre tegyük a huzattól óvjuk, és akkor öntözzük, amikor a talaja tapintásra száraz. Jó kertészkedést! Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Kedves Naturella! A lótrágya nagyon jó, sok tápanyagot tartalmaz. A sok nitrogén miatt valószínű, hogy a levelek nagyra nőnek. Valóban mellé javaslom, hogy egy magasabb foszfor tartalmú műtrágyát szórjon ki. A gyepszőnyeg telepítésekor használt starter műtrágya tökéletesen megfelel, mert ezeknek általában 60 %-a foszfor.