3201. Duku - a trópusok gyümölcse
A Meliaceae (mahagonifélék illetve imafüzérfafélék) családhoz tartozó langszat- vagy lanzafa fajtáit két főtípusba sorolják, egyik a duku, a másik pedig a langszat.
A Meliaceae (mahagonifélék illetve imafüzérfafélék) családhoz tartozó langszat- vagy lanzafa fajtáit két főtípusba sorolják, egyik a duku, a másik pedig a langszat.
A történészek szerint a ginsenget észak-Kína hegyeiben fedezték fel körülbelül 5000 évvel ezelőtt. Ennek a népszerű gyógynövénynek főként a gyökerét használják fel.
Hozzávalók: 3-4 darab sárgarépa, 2 darab krumpli, 1 gerezd fokhagyma, 1 kanál rizs, 1 kiskanál vaj, só.
2011. február 3.-án megrendezésre került az I. Országos Kertészeti és Öntözéstechnikai Konferencia. A rendezvény célja, hogy a kertészeti és öntözéstechnikai újdonságok bemutatása mellett korszerű, eredeti marketing és értékesítési ismeretek átadásával segítse a kertészeket. A konferencia telt házzal, több mint 110 kertészeti cég, 140 ember részvételével zajlott le.
Egy mondatban így lehet összefoglalni a Konyhakiállítást, amely 2011-ben is változatos és élményekben gazdag módon kalauzolja el látogatóit a konyha világába.
A Dinnyék virágzási habitus szerint általában valóban andromonoikus (hím- és hímnős virágok találhatók a növényen) vagy monoikus (hím- és nővirágok találhatók a növényen) tipusba tartoznak. Még van esély az idei terméshozásra: hazai viszonyok között a megtermékenyüléstől a teljes érésig 30-35 napra van szüksége a dinnyének, 25°C-os hőoptimum esetén; ennél hűvösebb idő esetén az érés eltolódik. Fontos a rendszeres vízutánpótlás, ne száradjon ki a talaj körülötte -ezt mulcs használatával is elősegíthetjük. A megtermékenyüléshez akár kézi megprozással is hozzásegíthetünk, a hím virág pollenjét fülcucával kenjük át a női virág bibéjére. Az lábbi képeken megkülönböztethetők a hím/női virágok: A megporzás cukkininél is működik, az alábbi módon: Szeretnél méhecskéset játszani? Porozz cukkinit!
Bár a képen nem igazán kivehető, de valószínű, hogy a száraz nyári melegben nyertek a büdöskével szemben a takácsatkák, amelyek szivogatásukkal valóban elszívják a növény nedveit... ezek az apró foltok a leveleken, ami miatt szinte szürkés árnyalatú lett a növény. Egynyári növény lévén kérdéses, hogy indokolt-e a permetezés, esetleg egy visszametszéssel, párásítással új hajtások indukálhatók a növényen, s talán nyár végére újra virágba borul. A büdöskéről bővebben itt: A virág, ami a nyári hőséget is túléli Takácsatkáról itt: https://www.edenkert.hu/novenydoktor/novenyvedelem/a-takacsatka-elleni-vedekezes/2974/
A taracktól meg kell szabadulni a beültetés előtt, s erre nem a felszántás a legjobb megoldás, mivel a feldarabolódott tarack gyökerek csak további növekedésre serkenti a gyomnövényt. Érdemes lenne egy-két gyomirtó kezelést alkalmazni a szántás előtt, s miután leszárad a növényállomány utána a területrendezés és az ültetés, a megfelelő várakozási idő betartása után. a levendula egyébként tényleg jó választás, száraz, napos helyre., viszont metszeni kell évente, hogy ne öregedjen el a levendulabokor. Hogyan metsszük a levendulabokrot?
A növények fejlettségi állapotát jelölik ezek a betű/számkombinációk, amivel a permetszereken jelölhető, hogy meddig használható a permetszer az adott növénykultúrában. A BBCH 82 - azt jelenti, hogy a növényvédőszer az érés kezdetéig használható, utána már nem, hogy nem maradjon szermaradék a termésben. Mi legyen az utolsó őszi növényvédelmi kezelés? Hogyan permetezzünk biztonságosan?
Ha jól értem, már több éve van ebben az ültetőközegben a növény; ha igen, érdemes lenne átültetni, az segíthet a megfelelő növekedésben. Hajtásfelődés időszakában meghálálja a tápoldatozást is. Kedvenc szobanövényeink: a fikuszok Szobafikusz (Ficus elastica)