3221. A növényorvoslás szerepe a kertben és nagyüzemben
Napjainkban szerencsésen nő azok tábora, akik mind több időt szeretnének eltölteni a szabadban, a természetben keresik a felfrissülést, a szép környezet nyújtotta élményeket.
Napjainkban szerencsésen nő azok tábora, akik mind több időt szeretnének eltölteni a szabadban, a természetben keresik a felfrissülést, a szép környezet nyújtotta élményeket.
A Szahara, ahogy azt mindannyian tudjuk, a világ legnagyobb forróövi sivataga. Óriási kiterjedésű, területe nem kevesebb, mint 8,6 millió négyzetkilométer. Az alábbi cikkben a Szahara sivatag növényeiről olvashatunk.
Megszokott helyen, a Papp László Sportarénában 2011. március 18-20 között harmadik alkalommal kerül sor minden eddiginél nagyobb szabású orchidea kiállításra, idén a Substral támogatásával.
Hozzávalók: 50 deka vaníliás cukor, 15 dl víz, 50 deka tejpor, 10 deka kakaó, 15-20 deka durvára tört mogyoró vagy dió, 10 deka vaj, 0, 5 deka szőlőcukor vagy 15 ml citromlé, 1 csomag vaníliás cukor, 20 ml rum.
Határozott a kormány az árvízvédelmi beruházásokról a Sajó völgyében. A munkákra összesen 7,3 milliárd forintot biztosít az állam 2011-ben. Az intézkedések hosszútávon szavatolhatják az érintett települések árvízi biztonságát.
Kellene egy fotó róla, ugyanis lehet természetes (lombhullató),de lehet betegség is. Látnom kellene.
Igen, a vadhajtásokat le lehet metszeni.
Attól tartok, hogy nálunk nem lehet ilyen mediterrán növényt kapni és sajnos nem is bírná a mi klímánkat... A tengerhez közeli mikroklímát nem tudjuk nekik biztosítani. Ilyen növényekben a tengerparti nyaralások alkalmával, esetleg különleges üvegházakban gyönyörködhetünk.
A dió gubacsatka elleni permetezés akkor éri el hatását, ha már a rügyek pikkelylevelei szétnyíltak. Előbb nem érdemes permetezni. A dió termés elfeketedését elsősorban egy baktérium okozza (Xanthomonas arboricola var. juglandis), mely a leveleken is és a hajtáson előidéz barnás-fekete foltokat, elhalásokat. A termésnél fellépő elhalás a dió kocsányánál jelentkezik, és a dió termésben különböző szövetrétegekbe hatol. Amikor a betegség észlelhető, akkor már nincs lehetőség a védekezésre. A kórokozó a fán, annak kérgén telel, tehát a réztartalmú lemosó permetezés hatásos ellene. A kórokozó baltérium szaporodásához, a fertőzéshez vízes növény-felületre van szükség: esős időben erősebb a betegség szétterjedése, a feertőzés súlyossága. A virágpor is fertőzött lehet, és a bibén keresztül fertőződik a terméskezdemény. A kémiai védekezés csapadékos időben virágzás előtt és virágzás után több alkalommal ajhánlott 7 naponta. Virágzáskor lenne a legnagyobb szüksége a virágok, terméskezdemények védelmére, de számos irodalom a réz virágzatra kifejtett káros(perzselő) hatását említi. Amennyiben a gyümölcsfájánál a diótermés nagy része lehullik és a többi, beérett termésnél is magas a beteg ek aránya, a virágzás alatti permetezés is indokolt. Erre a rézhidroxid hatóanyagú Kocide, Rézhidroxid 50 WP szereket ajánlom választani, ezek kevésbé toxikusak. Egyéb időben a rézszulfát és a rézoxiklorid hatóanyagú szerek is használhatók.
A szokásos ritkítással, vagy ha durvább irtásra van szükség, akkor a vegyszeres irtást javasolom. Üdvözlettel, Édenkertész