3221. A növényorvoslás szerepe a kertben és nagyüzemben
Napjainkban szerencsésen nő azok tábora, akik mind több időt szeretnének eltölteni a szabadban, a természetben keresik a felfrissülést, a szép környezet nyújtotta élményeket.
Napjainkban szerencsésen nő azok tábora, akik mind több időt szeretnének eltölteni a szabadban, a természetben keresik a felfrissülést, a szép környezet nyújtotta élményeket.
A Szahara, ahogy azt mindannyian tudjuk, a világ legnagyobb forróövi sivataga. Óriási kiterjedésű, területe nem kevesebb, mint 8,6 millió négyzetkilométer. Az alábbi cikkben a Szahara sivatag növényeiről olvashatunk.
Megszokott helyen, a Papp László Sportarénában 2011. március 18-20 között harmadik alkalommal kerül sor minden eddiginél nagyobb szabású orchidea kiállításra, idén a Substral támogatásával.
Hozzávalók: 50 deka vaníliás cukor, 15 dl víz, 50 deka tejpor, 10 deka kakaó, 15-20 deka durvára tört mogyoró vagy dió, 10 deka vaj, 0, 5 deka szőlőcukor vagy 15 ml citromlé, 1 csomag vaníliás cukor, 20 ml rum.
Határozott a kormány az árvízvédelmi beruházásokról a Sajó völgyében. A munkákra összesen 7,3 milliárd forintot biztosít az állam 2011-ben. Az intézkedések hosszútávon szavatolhatják az érintett települések árvízi biztonságát.
Kedves Döme! A képek alapján alapján nagyon nehéz a beazonosítás. Leginkább az, hogy mikor terem, milyen az íze az alapján jól beazonosíthatóak a körte fajták. Az első és harmadik képen talán Bosc kobak van, a másodikon pedig egy: Packhams Triumph van.
Tisztelt Bárczi Ágnes! A zöldségféléknél a semleges (7pH) talaj kémhatás a megfelelő a termesztéshez. A savanyú talaj felé 1-2 ph elmozdulást a paradicsom és a paprika elvisel. A tuják alá való ültetésnél nem a talaj kémhatása lesz a gond, hanem a tuja mind, fényt, nedvességet, és tápanyagot fog elvenni a palántáktól. Ha lehet akkor inkább egy nagyobb cserépbe, dézsába vagy konténerbe legyenek a palánták kiültetve a termesztéshez, napos helyre téve. A savanyú talajt meszezéssel lehet lúgosítani - mészkő, vagy dolomitőrleményt kell keverni a talajba. A tőzeglégy ellen a Mospilan 20 SP ajánlanám a Dimilin helyett, mert a Dimilin nem engedélyezett zöldségfélék permetezéséhez. A permetezést 2-3 alkalommal megismételve a legyek megfelelően gyéríthetők. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Tisztelt Kertbarát! A fahamut savanyú talaj semlegesítéséhez lehet használni 10 dkg/négyzetméter adagolással növények ültetése, és magvetése előtt 2-3 héttel. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növéynvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu
Üdvözlöm! Ha nagyon árnyékos sok növény nem fogja bírni. Ki kell választani azokat a növényeket, amik az árnyékban is fejlődnek, ilyen pl, a: retek, spenót, sárgarépa, cékla, saláta stb. Ezeknek nem kell nagy hőmérséklet a fejlődésükhöz, de egy korábbi cikkünket szeretném figyelmébe ajánlani: http://www.edenkert.hu/konyhakert/zoldsegek/konyhakert-kialakitasa-keves-napfenyben-zoldseg/4603/
Tisztelt Vasvári Tibor! A paradicsom, és paprika palánta nevelésekor fellépő palántadőlés ellen jól használhatók: PREVICUR, Proplant, Signum, Trianum Így neveld a paprika palántád! 5 hiba, melyet paprikatermelők elkövethetnek A zöldpaprikát megtámadó kártevők és betegségek A dió gnomóniás gomba betegsége (Marssonina juglandis) ellen ősszel lombhulláskor a lehulló lombot Topsin-M 70 WDG-vel kell permetezni, a vegetáció során pedi virágzás után 10 napos időközzel június közepéig réztartalmú szer Rézoxiklorid 50WP és mankoceb hatóanyagtartalmú Dithane-M 45 szer kombinációjával kell permetezni a diófákat. Jó kertészkedést! Üdvözlettel: Mezős Balázs kertészmérnök növényvédelmi szakmérnök www.aleonkert.hu Ha a Xanthomonas baktérium megfertőzi a diót, rámehet az egész termés