3226. Valóban szükséges a gyep/pázsit?
Vizsgáljunk meg néhány olyan helyzetet és szempontot amelyekben a hagyományos gyep nem a legmegfelelőbb választás a háztulajdonos számára, és nézzük meg milyen alternatívák állnak még a rendelkezésére?
Vizsgáljunk meg néhány olyan helyzetet és szempontot amelyekben a hagyományos gyep nem a legmegfelelőbb választás a háztulajdonos számára, és nézzük meg milyen alternatívák állnak még a rendelkezésére?
Az agroüzemanyagok (biodízel, bioetanol) és bioenergia-hordozók iránti növekvő kereslet kielégítése nem járhat együtt azzal, hogy a biológiai sokféleség szempontjából értékes területeket intenzív művelésbe vonjuk.
Gyakran találkozni meghökkentő struktúrájú épületekkel, de hogy belső udvarokkal? A következőkben egy 21. századi belső udvar szerkezetet mutatunk be, érdemes megnézni!
"Bárcsak ne vetettem volna el, most meg már meg sem tudok szabadulni tőle!" Talán voltunk már mi is hasonló helyzetben, ezért a következőkben bemutatunk néhány olyan növényt, amellyel jobb, ha vigyázunk, különben könnyen meggyűlhet a bajunk velük!
Ki az, akinek a növényeit soha semmilyen kártevő vagy fertőzés nem támadta még meg? Nem valószínű, hogy sokan lennének, éppen ezért a következőkben néhány tippet mutatunk be a baktérium és gombák okozta fertőzések megelőzésére és megfékezésére.
Nagyon egyszerű a válasz, nem érdemes. A vastag mulcsréteg megakadályozhatja a hagymások normális fejlődését.
Általánosságban elmondható, hogy hagymás növények egymástól való ültetési távolsága 2-3 hagymányi. A megadott mennyiség inkább kevésnek, mint soknak tűnik. A hagymások úgy mutatnak jól, ha tömegben, viszonylag sűrűn vannak ültetve. Pl. a 20 db krókusz mindösszesen egy 20 cm x 20 cm helyet foglal el. Sokkal jobb kombinálni a korán nyíló krókuszt és más hagymásokat (Scilla, Puschinia, Chionodoxa, Galanthus, Eranthis,) gyönyikéket nárciszokkal vagy jácintokat későn nyiló (április vége-május eleje) tulipánokkal. Helykihasználás miatt a lehet őket egymás fölé is ültetni (krókuszt jácinttal vagy nárcisszal) A cigányvirág ültetését nem ajánljuk, mert csak mérsékelten télálló. Kérem nézze meg a következő oldalon található képeket ezek segítséget adnak Önnek az ültetéshez:
A selyemakác (Albizia julibrissin) hazánkban teljesen télálló fatermetű növény. Első években alaposan vissza szokott fagyni, főleg akkor, ha Magyarország hűvösebb területén ültetik ki. Pécs környékén ezek a növények még fiatal korukban se fagynak vissza. Nem kell aggódni, idővel megerősödik és akkor már a hideg nem tesz kárt benne. Ha takarni szeretné, akkor száraz fűrészport vagy faforgácsot, esetleg száraz növényi részeket használjon. Az egészre rá lehet húzni egy mindkét oldalán nyitott zsákot, felülről megtömni a szigetelő anyaggal, majd bekötözni és kész a takarás.
Ha a jelenlegi közegben határozottan fejlődik, akkor semmiképpen ne ültessük át, míg el nem éri a "felnőtt"kort, akkor sem ha a gyökerei a levegőben "lógnak". Elképzelhető, hogy egy helytelen leválasztáskor megsérül a szár és nem tudja gyógyitani a sebet. Ilyenkor az a szár fokozatosan elpusztul, de fog hozni újat helyette. A folyamat nem állítható meg.
A felnőtt kor elérése függ attól, hogy sarjról vagy magvetésről szaporitott növényről van szó. Magvetésről 3-7 év között (fajtól függően), mig sarjról általában 2 év.