3226. Valóban szükséges a gyep/pázsit?
Vizsgáljunk meg néhány olyan helyzetet és szempontot amelyekben a hagyományos gyep nem a legmegfelelőbb választás a háztulajdonos számára, és nézzük meg milyen alternatívák állnak még a rendelkezésére?
Vizsgáljunk meg néhány olyan helyzetet és szempontot amelyekben a hagyományos gyep nem a legmegfelelőbb választás a háztulajdonos számára, és nézzük meg milyen alternatívák állnak még a rendelkezésére?
Az agroüzemanyagok (biodízel, bioetanol) és bioenergia-hordozók iránti növekvő kereslet kielégítése nem járhat együtt azzal, hogy a biológiai sokféleség szempontjából értékes területeket intenzív művelésbe vonjuk.
Gyakran találkozni meghökkentő struktúrájú épületekkel, de hogy belső udvarokkal? A következőkben egy 21. századi belső udvar szerkezetet mutatunk be, érdemes megnézni!
"Bárcsak ne vetettem volna el, most meg már meg sem tudok szabadulni tőle!" Talán voltunk már mi is hasonló helyzetben, ezért a következőkben bemutatunk néhány olyan növényt, amellyel jobb, ha vigyázunk, különben könnyen meggyűlhet a bajunk velük!
Ki az, akinek a növényeit soha semmilyen kártevő vagy fertőzés nem támadta még meg? Nem valószínű, hogy sokan lennének, éppen ezért a következőkben néhány tippet mutatunk be a baktérium és gombák okozta fertőzések megelőzésére és megfékezésére.
A kefevirág a leanderhez hasonló körülmények között - hűvös, világos helyiségben - teleltethető, de annyi különbséggel, hogy a kefevirág vízigényesebb; télen sem száradhat ki teljesen a földlabdája. Persze arra is ügyelni kell, hogy pangó víz sem maradhat a tálkájában, mert attól megrohadnak a gyökerei. A száradt, összepöndörödött levelek vízhiányra utalnak. Reméljük ez nem végzetes és tavaszi metszést követően ismét formás növény fejlődik belőle.
Természetesen nem kell jövő télig várnunk, kora tavasszal mielőtt kitesszük a leandereket a szabadba, akkor is visszametszhetők, maximum a virágzásuk csúszik egy kicsit későbbre.
A Biocont Kft terméke után érdeklődött, a válaszra elsősorban ők az illetékesek. A lótücsök (lótetű) ellen is van fonálféreg készítményük, neve Nemulass, de tudomásom szerint a szer forgalomba hozatala engedélyezés alatt áll. Remélem minél előbb árusításra kerül, mert égető hiányt fog pótolni, házikerti alkalmazására nagy szükség lenne. A szer árusításának kezdetére vonatkozóan a forgalmazó cégtől kaphat tájékoztatást.
Ha lakásban tartja akkor a legfényesebb de napsütésmentes helyet kellene megkeresni de ott a hőmérséklet nappal ne legyen több 20-22 foknál, éjszaka szereti ha ennél hűvösebb (15-18 fok)van. Öntözni ritkán kell 2 hetente 1x,viszont napközben lehet permetezni a leveleit de estére feltétlen száradjon le.Átültetni csak akkor ha a meginduló uj hajtások nem férnének el a cserépben.Elvirágzás után pihenni fog ekkor jobb lenne neki nappal is a hűvösebb, ha megindult az új hajtása akkor lehet emelni a hőfokot. Ideális lenne a 60-70%páratartalom.
Ha hűvös, világos helyen telelteti, akkor bőven elég, ha kora tavasszal ülteti át. Virágföldjébe érdemes tartós hatású műtrágyát is keverni és csak ezután elkezdeni a tápoldatozást is.